Data newsa: 2009-07-24 14:25

Ostatni komentarz: był kochanym bratankiem i świetnym człowiekiem nie zapomnę go nigdy dlatego cieszę że istnieje memoriał bo chociaż tak jest czczona pamięć o nim
dodany: 2013.09.02 14:17:04
przez: danuta

Ostatni komentarz: Ostatni turniej pobił rekord pod względem frekwencji. Pojawiło się dużo nowych osób. Mam nadzieję, że i tym razem padnie rekord. Dziewiątka to bardzo widowiskowa odmiana bilarda, więc będzie na co popatrzyć.
dodany: 2013.03.05 08:23:53
przez: jugde

Ostatni komentarz: To jest mój idol, wielki szacun dla pana Józka!
dodany: 2013.02.27 18:47:11
przez: aga

Ostatni komentarz: brawo!
dodany: 2011.04.11 13:24:09
przez: on

2024: luty(2)

2023: grudzień(7) | październik(1) | wrzesień(2) | czerwiec(2) | marzec(5)

2022: wrzesień(1) | lipiec(1) | maj(2)

2021: sierpień(1) | lipiec(3) | czerwiec(2) | kwiecień(1) | marzec(5)

2020: wrzesień(2) | luty(4)

2019: grudzień(1) | listopad(1) | sierpień(1) | kwiecień(1) | marzec(2) | luty(4)

2018: grudzień(1) | listopad(3) | październik(4) | wrzesień(3) | lipiec(1) | czerwiec(1) | kwiecień(1) | styczeń(1)

2017: grudzień(1) | listopad(1) | sierpień(2) | kwiecień(8) | marzec(9) | luty(10) | styczeń(8)

2016: grudzień(8) | październik(2) | wrzesień(1) | lipiec(2)

2015: kwiecień(2) | marzec(3)

2014: grudzień(1) | listopad(3) | wrzesień(1) | sierpień(4) | luty(3)

2013: listopad(3) | październik(2) | wrzesień(1) | sierpień(2) | lipiec(1) | maj(2) | kwiecień(5) | marzec(1) | luty(2) | styczeń(3)

2012: grudzień(7) | listopad(10) | październik(5) | wrzesień(9) | sierpień(10) | lipiec(17) | czerwiec(6) | maj(12) | kwiecień(15) | marzec(11) | luty(19) | styczeń(15)

2008: grudzień(44) | listopad(54) | październik(67) | wrzesień(79) | sierpień(72) | lipiec(18) | czerwiec(1)

201: (1)
Lista newsów z miesiąca wrzesień 2010
Znaleziono 29 newsów
2010-09-28 13:28

W 2 kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi koszykarze Górnika Wałbrzych zagrają we własnej hali z beniaminkiem - SKK Siedlce. Początek spotkania 02.10 (sobota) o godz. 17:30 w hali OSiR-u przy ul. Wysockiego 11.
SKK Siedlce w lipcu 2008 awansował do II ligi. Po pierwszej rundzie rozgrywek sezonu zasadniczego 2008/2009 zajmował 6 miejsce, natomiast sezon ukończył na miejscu 10. W sezonie 2009/2010 w rundzie zasadniczej zespół zajął III miejsce (bilans 23 zwycięstwa i 7 porażek) ,a całe rozgrywki wygrała Astoria Bydgoszcz. Promocję na zaplecze TBL zespół z Siedlec wywalczył w barażach, pokonując Unię Tarnów oraz dość niespodziewanie Open Basket Pleszew.

2010-09-24 15:44

Dwu lub trzykołowe, górale albo wyścigówki, damki i rowerki dziecięce - jednym słowem jednoślady opanowały dziś, w środę 22 września, świebodzicki Rynek. Spora część mieszkańców naszego miasta w dniu bez samochodu przesiadła się na rowery - i bardzo dobrze, bo dzięki temu nasz Happening Rowerowy udał się na szóstkę.

Punktualnie o godz. 11. spod ratusza wyruszył rowerowy, barwny peleton. Wszyscy uczestnicy przejazdu zostali wyposażeni przez organizatora czyli Urząd Miejski, w kamizelki odblaskowe z nazwą imprezy. Pilotowani przez policję przejechali ulicami miasta, spowalniając ruch kołowy i przypominając wszystkim kierowcom, że na dwóch kółkach też można wygodnie przemieszczać się po mieście.

2010-09-23 15:01

Trampkarze Gwarka Wałbrzych zrehabilitowali się za ostatnią, pięciobramkową porażkę z Czarnymi i pokazali dzisiaj, że w piłkę grać potrafią. Niestety, pomimo prowadzenia w 63 minucie 3:2, wałbrzyszanie przegrali z MKS-em Szczawno-Zdrój 3:4, tracąc decydującego gola na kilkadziesiąt sekund przed końcowym gwizdkiem sędziego. [2010.09.22] MKS Szczawno-Zdrój - Gwarek Wałbrzych - galeria zdjęć

Pojedynek ułożył się bardzo dobrze dla zielono-czarnych. Już w 3 minucie faulowany w polu karnym był Patryk Pruchnik, a Dagmara Najbuk bez najmniejszych problemów pokonała golkipera gospodarzy, którzy - ze względu na remont boiska - zmuszeni byli grać mecz u siebie na wyjeździe.

W pierwszej połowie optyczną przewagę przez cały czas mieli gwarkowie. Niestety, przewaga na boisku nie zawsze oznacza wygraną i tak dwie - jedyne w tej części gry - akcje MKS-u znalazły swój finał w bramce bronionej przez Grabińskiego. Niedoświadczony Górecki nie upilnował dwukrotnie zawodników ze Szczawna-Zdroju i na przerwę to ekipa z Jagiellońskiej schodziła ze stratą jednego gola.

Po zmianie stron wciąż lepiej na murawie prezentowali się wałbrzyszanie. Swoje szanse na strzelenie bramki wyrównującej mieli m.in. Mateusz Badeński oraz Adrianna Skrobiś. Gola zdobyła nawet Dagmara Najbuk, ale sędzia dopatrzył się w tej sytuacji faulu na obrońcy MKS-u.

2010-09-23 14:57

W dniu 12 września, dokładnie w 2500 rocznicę inwazji wojsk perskich na państwo - miasto Ateny i bitwy pod Maratonem, odbył się 28. HASCO-LEK Wrocław Maraton.

Biegaczy "wspierała" idealnie trafiona pogoda, która nie dość, że sprzyjała osiągnięciu dobrych rezultatów, to przyczyniła się też do wspaniałej atmosfery panującej na mecie.
2009 osób - tyle wynosi rekord frekwencji 28. HASCO-LEK Wrocław Maratonu. To czwarty krajowy maraton (po Poznaniu, Warszawie i Krakowie), który przekroczył magiczną barierę 2000 uczestników meldujących się na mecie. Maraton ukończyły 202 kobiety, 1786 mężczyzn oraz 21 zawodników na wózkach. Każdy z uczestników, który pokonał dystans 42 km i 195 m jest zwycięzcą, gdyż potrzeba wielu godzin treningów i przebiegniętych kilometrów, aby stawić czoła temu dystansowi.

Wśród tych, którzy ukończyli bieg było również 9 mieszkańców naszego miasta (7 panów i 2 panie), w tym biegacze Klubu Sportowego START Strzegom - Justyna i Edward FEDYCZKOWSCY oraz Grzegorz SULIMA.

2010-09-23 14:45

W dniu dzisiejszym sztafetowe biegi przełajowe rozpoczęły Współzawodnictwo Sportowe Szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich na rok 2010/2011. Na tereny zielone dzielnicy Podzamcze, w pobliżu PSP nr 26 przybyli nauczyciele wychowania fizycznego wraz ze swoimi wychowankami, z ponad 30 szkół, aby wziąć udział w pierwszych w tym roku szkolnym zawodach. Piękna, słoneczna pogoda przyciągnęła na miejsce zawodów wielu kibiców biegów przełajowych.

2010-09-22 15:39

W piątek płyta Orlika stała się miejscem towarzyskiej rywalizacji ośmiu drużyn służb mundurowych. Organizatorzy - policjanci z głuszyckiej komendy - uplasowali się na drugim miejscu, tuż za drużyną z Komendy Miejskiej z Wałbrzycha a przed wałbrzyskimi strażakami. W turnieju wzięli udział także księża z naszej diecezji.

W towarzyskim turnieju o puchary Burmistrza Głuszycy i Komendanta głuszyckiej Komendy Policji rywalizowało osiem drużyn reprezentujących kolejno: Zakład Karny nr 2 z Wrocławia, dzierżoniowski Areszt Śledczy (dwie drużyny), Komendę Policji z Głuszycy, Komendę Miejską z Wałbrzycha, Straż Pożarną z Wałbrzycha; ponadto w turnieju udział wzięli też Kamieniarze z Głuszycy i księża diecezji świdnickiej.

2010-09-21 14:20

Już w najbliższą środę 22 września trampkarze Gwarka Wałbrzych podejmą kolejnego rywala. Wałbrzyszanie spotkają się w pojedynku wyjazdowym, ale rozegranym u siebie z MKS-em Szczawno-Zdrój. Na prośbę gospodarzy, których obiekt jest w remoncie, mecz rozpocznie się o godzinie 16:30 na stadionie przy ul. Jagiellońskiej. Zielono-czarni wystąpią w tym spotkaniu w roli gości.

2010-09-21 14:10

W dniu 18 września odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Strzegomia. Zawody, zorganizowane w ramach obchodów Dni Ziemi Strzegomskiej, były także był pierwszym poważnym sprawdzianem naszych siatkarzy przed nowym sezonem, który rozpocznie się w dniu 2 października.

Do udziału w turnieju zaproszono dwie drużyny: IKAR Legnica oraz REN - BUT Złotoryja. Turniej otworzyli wspólnie burmistrz Strzegomia Lech Markiewicz, radni RM w Strzegomiu - Ireneusz Traczyk i Robert Ślązak oraz sponsorzy sekcji siatkarskiej. Przed rozpoczęciem rywalizacji burmistrz, sponsorzy oraz trener - Zbigniew Dziemiańczuk otrzymali pamiątkowe koszulki ze swoimi nazwiskami.

2010-09-20 11:21

Dwunasta edycja Memoriału im. Edwarda Brzegowego już za nami. Tegoroczny turniej przyniósł rekordową liczbę klubów oraz zawodników. Łącznie przyjechało do Strzegomia ponad 300 młodych judoków.

Swoją obecnością zaszczycili nas zawodnicy z Czech, Niemiec i Włoch. Po raz pierwszy na zaproszenie odpowiedziało większość klubów krajowych, m. in. z Krakowa, Poznania, Bytomia, Gliwic, Włocławka, Grudziądza, Wrocławia i Jarocina. To wszystko sprawiło, że walki stały na bardzo wysokim poziomie, a w żadnej z nich nie brakowało zaciętości i zaangażowania.

2010-09-20 10:09

Nie udało się zdobyć punktu seniorom Gwarka Wałbrzych w pojedynku z Sudetami Dziećmorowice. Wałbrzyszanie przegrali rozegrane na własnym stadionie spotkanie 2:3. O porażce zielono-czarnych zadecydowało kilka czynników, m.in. fatalne błędy w defensywie oraz kontrowersyjny rzut karny dla Sudetów, podyktowany przez sędziego przy stanie 2:2.

W najważniejszym meczu rundy jesiennej Grzegorz Janik, szkoleniowiec Gwarka, miał do dyspozycji (z własną osobą) tylko 13 zawodników i tylko jednego z trzech bramkarzy, tego, który w meczu ligowym nie wystąpił od ponad roku. Pomimo to wałbrzyszanie pokazali się z dobrej strony i gdyby nie proste błędy w obronie na pewno tego meczu, by nie przegrali.

2010-09-20 10:06

Trampkarze Gwarka Wałbrzych doznali dzisiaj najwyższej porażki w tym sezonie. Zielono-czarni przegrali na wyjeździe z Czarnymi Wałbrzych, aż 0:5. To był do tej pory najsłabszy pojedynek młodej drużyny trenującej na co dzień przy ul. Jagiellońskiej. [2010.09.18] Czarni Wałbrzych - Gwarek Wałbrzych - galeria zdjęć

Gwarkowie spotkanie rozpoczęli fatalnie. Już po 10 minutach przegrywali 0:3, po błędach środkowych pomocników oraz obrońców. Otrząsnąć gościom udało się dopiero po kilkunastu minutach. Wtedy to jeden z niewielu groźnych strzałów dla naszego zespołu oddał Dawid Ruciński. Futbolówka zatrzymała się na poprzeczce, a dobitka tego samego zawodnika minimalnie minęła prawy słupek bramki Czarnych. W 22 minucie bliski szczęścia był jeszcze Patryk Pruchnik , ale jego uderzenie udało się wybić bramkarzowi na rzut rożny.

2010-09-16 11:26

W Wiedniu zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Świata w Racketlonie oraz turniej super serii Austrian Open. Duży sukces odniósł na nich 16 - letni wałbrzyszanin, Michał Szymczak.

Reprezentujący Polske absolwent Publicznego Gimnazjum nr 7 zajął 2. miejsce w turnieju indywidualnym (kategorie U-16 i U-21) oraz drużynowo 4. miejsce w kategorii U-21.

Na turniejach rywalizowali z Michałem czołowi zawodnicy świata. Serdecznie gratulujemy młodemu wałbrzyszaninowi i życzymy dalszego rozwoju oraz wielu sukcesów na kortach w kraju i za granicą.

2010-09-16 11:25

Podopieczni Grzegorza Janika w najbliższą niedzielę 19 września o godzinie 11:00 podejmą na własnym stadionie Sudety Dziećmorowice. Wałbrzyszanie będą chcieli zrewanżować się przeciwnikom za wysoką porażkę z przed paru miesięcy, kiedy to przegrali w Dziećmorowicach, aż 1:5.

2010-09-16 11:23

Dwa różne oblicza zobaczyliśmy w trzecim spotkaniu ligowym u trampkarzy Gwarka. W pojedynku z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych zielono-czarni zagrali tragicznie pierwszą połowę, którą przegrali 0:3. W drugiej części Badeński i spółka wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i w ciągu 3 minut zdobyli 3 bramki, ale ostatecznie przegrali 3:5.

Gwarkowie wyglądali, jakby przestraszyli się przeciwników. Nie stworzyli sobie, ani jednej dogodnej sytuacji na strzelenie bramki, a w obronie popełniali fatalne błędy, które niestety w trzech przypadkach zakończyły się straconymi bramkami. Młodzi gracze z Nowego Miasta pokazali natomiast, jak się "klepie" piłkę. Już w 10 minucie ręką w polu karnym zagrała Patrycja Rubin i goście zdobyli pierwszego gola, wykorzystując "jedenastkę". Po kilku minutach było już 0:2, a 23 minucie 0:3. W obu przypadkach nasi zawodnicy nie potrafili pokryć atakujących Górnika Nowe Miasto. Najgorsze było jednak jeszcze przed nami. W 36 minucie podopieczni Marcina Świeżego przegrywali już 0:4. Tym razem sędzia dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym u Łukasza Stępnia, a Grabiński nie obronił drugiej "jedenastki".

2010-09-14 13:15

Trampkarze Gwarka Wałbrzych we wtorek 14 września o godzinie 16:00 na własnym stadionie rozegrają kolejny mecz ligowy. Tym razem przeciwnikiem zielono-czarnych będzie Górnik Nowe Miasto Wałbrzych. Zbiórka zawodników o godzinie 15:00. Zapraszamy także kibiców obu zespołów.

2010-09-13 14:20

Cenne trzy punkty wywieźli dzisiaj z Roztoki seniorzy Gwarka Wałbrzych. Podopieczni Grzegorza Janika wygrali z miejscowym Granitem 3:2.

W pierwszej części spotkania wałbrzyszanie stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje na zdobycie bramek i jedną z nich wykorzystali. W 11 minucie Marcin Michnicki dograł dokładną piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Łukasza Piątka, ten drugi wbiegł w pole karne, minął jednego z rywali i będąc przy linii końcowej boiska wycofał futbolówkę wprost na nogę Helmi Abida, który nie miał problemów ze skierowaniem jej do siatki gospodarzy.

2010-09-10 08:25

JKKS Górnik Wałbrzych ogłasza nabór do sekcji koszykówki. Zapraszamy serdecznie chłopców urodzonych w roku 1999 oraz 2000. W rozgrywkach minikoszykówki prowadzonych przez Dolnośląski Związek Koszykówki drużyna Górnika prowadzona przez trenera Wojciecha Krzykałę zdobyła w ubiegłym sezonie srebrny medal. W nadchodzącym sezonie drużyna chłopców z rocznika 1998 prowadzona przez trenera Tadeusza Pogorzelskiego stawia sobie co najmniej podobny cel. Rozpoczynając treningi w grupie naborowej w kolejnym sezonie to właśnie młodzi chłopcy urodzeni w 1999 i 2000 roku będą mogli pójść w ślady swoich starszych kolegów udowadniając, że Wałbrzych nie tylko dawniej ale również w przyszłości ma szansę zostać stolicą polskiej koszykówki.
Pierwszy trening na który zapraszamy wszystkich chętnych odbędzie się 20 września (poniedziałek) w hali przy Pl. Teatralnym o godzinie 13:30. Zajęcia prowadzone będą przez trenerów Romualda Olejniczaka oraz Marcina Ewiaka. Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie klubu – Pl. Teatralny 5 tel. 74 84 237 36 oraz mailowo pisząc na adres radarodzicow@gornikwalbrzych.eu

2010-09-10 08:24

W najbliższą niedzielę (12.09.) o godzinie 15:00 rozpocznie się mecz piłkarzy Górnika Wałbrzych z Bałtykiem Gdynia. Na to spotkanie wybierają się także koszykarze Górnika (sezon rozpoczynają końcem września) aby wspomóc swoich kolegów z piłki w odniesieniu kolejnej wygranej.

2010-09-09 15:00

Złe zmiany w drugiej połowie meczu, brak skuteczności oraz fatalne błędy obrońców i pomocników w ostatnich 7 minutach spotkania, doprowadziły do porażki trampkarzy Gwarka Wałbrzych w drugim pojedynku tego sezonu. Zielono-czarni przegrali z Podgórzem Wałbrzych 2:5, chociaż przed przerwą wygrywali 1:0, a w 62 minucie remisowali 2:2...

Początek meczu to wyrównana gra obu zespołów. Kilka sytuacji mieli gracze Gwarka, i kilkukrotnie golkipera gospodarzy mogli pokonać piłkarze z Podgórza. W tej częsci spotkania jedynego gola zdobyli jednak zielono-czarni. Fantastyczny strzał z 20 metrów oddał Adrian Juszczal, bramkarz gości wybił piłkę wprost pod nogi Dagmary Najbuk, a ta z problemami, ale posłała futbolówkę do siatki. Gwarkowie po pierwszych 35 minutach prowadzili więc 1:0.

2010-09-08 12:28

W dniu 11 września w strzegomskiej hali OSiR odbędzie się doroczny Memoriał Judo im. Edwarda Brzegowego.

To już XII edycja tej imprezy sportowej upamiętniającej wspaniałego trenera, wychowawcę wielu pokoleń strzegomskich judoków - Edwarda Brzegowego.

Początek zawodów zaplanowano na godz. 10.00.

2010-09-07 11:42

Już w najbliższą środę 8 września trampkarze Gwarka Wałbrzych będą mieli okazję do zrehabilitowania się za porażkę 2:4 z Górnikiem Gorce. Zielono-czarni o godzinie 16:30 na własnym stadionie podejmą Podgórze Wałbrzych. Na mecz zapraszamy oczywiście kibiców obu zespołów.

2010-09-07 11:33

W ostatni weekend sierpnia odbył się 25. rajd karkonoski DARK DOG. Impreza zaliczana była do Rajdowego Pucharu Polski, a także eliminacja Międzynarodowego Pucharu Łużyc. Na trasach tego arcytrudnego jak podkreślała większość zawodników rajdu nie zabrakło strzegomskiego akcentu. Paweł Krysiak pilotowany przez doświadczonego Michała Trele debiutując za kierownica Opla Asrty zakończyli rajd na 4 miejscu w markowej klasie Opla Astry oraz na 4 miejscu w klasie K4 Międzynarodowego Pucharu Łużyc.

2010-09-07 11:32

Od 10.00 rano w niedzielę 4 września na stadionie przy ul. Kusocińskiego trwały rozgrywki w bule.Memoriał Ryszarda Fijołka swoim patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Wałbrzycha Piotr Kruczkowski.Sponsorem głównym imprezy był Bank Zachodni WBK S.A. Mistrzostwa zostały rozegrane w ramach odbywających się w tym czasie Dni Wałbrzycha.

2010-09-07 11:12

W ubiegłą sobotę wyciąg narciarski w Łomnicy oraz głuszyckie lasy stały się areną zmagań dla miłośników dwóch kółek. W III edycji ,,Górali na Start 2010" wzięło udział blisko 200 zawodników, zarówno z licencją, jak i amatorów. W trzech kategoriach triumfowali głuszyczanie.

Amatorzy starowali wraz z zawodnikami z licencją, ale klasyfikowani byli osobno. Kategoria dla najmłodszych ,,Szkrabiątka" została zdominowana przez głuszyczan, ponieważ w kategorii Szkrabiątka Kobiety (K) trzy pierwsze miejsca przypadły głuszyczankom: triumfowała Wiktoria Skupin, II miejsca zajęła Izabela Czemarnik, a III Oliwia Tomusiak.

2010-09-06 13:39

Pewnie nie każdy z kibiców jest świadomy jak wyglądała sytuacja w koszykarskim Górniku przed sezonem. Z uwagi na znane kłopoty finansowe klubu było już niemal pewne, iż drużyna nie zostanie zgłoszona do rozgrywek 1 ligi. Jednak w ostatniej chwili chyba wszystkich bardzo mile zaskoczyli swoją pos tawą zawodnicy oraz trener. Po rozmowach z działaczami podjęli decyzję, iż będą reprezentować biało-niebieskie barwy bez wypłacanego im wynagrodzenia. Od klubu oczekują jedynie zapewnienia godnych warunków do rozgrywania m eczów w Wałbrzychu i na wyjeździe, zorganizowania noclegów dla zawodników przyjezdnych oraz wyżywienia i liczą, że sytuacja za jakiś czas się poprawi...
Jest to chyba ewenement na skalę nie tylko krajową aby na tym poziomie rozgrywek zawodnicy dobrowolnie decydowali się na grę za darmo dla dobra klubu i miasta.

2010-09-06 10:13

Tabela prawdę ci powie. Tak można by, parafrazując znane powiedzenie o cygance, najogólniej podsumować początek rundy jesiennej w wykonaniu: MKS-u Szczawno-Zdrój, Górnika Boguszów-Gorce oraz Juventuru Podzamcze Wałbrzych. Nasz jedyny reprezentant w IV lidze tegoroczny sezon rozpoczął od porażki na wyjeździe z Bielawianką aż 0:4. Później było nieco lepiej, choć tylko przez chwilę, gdyż podopieczni trenera Walczaka wygrali w II kolejce z Kuźnią Jawor 2:0. Zwycięstwo wlało nieco otuchy w rozczarowane słabym początkiem serca kibiców, ale radość z 3 punktów trwała bardzo niewiele, gdyż zaledwie kilka dni. Po sobocie przyszła bowiem środa, a z nią lanie, jakie ekipie z uzdrowiska sprawiły rezerwy Chrobrego Głogów, które pokonały u siebie MKS 5:2. Końcówka minionego tygodnia nie przyniosła poprawy, przynajmniej pozycji w tabeli, choć na pewno gra szczawieńskich graczy mogła się już bardziej podobać.

2010-09-06 09:09

Nie udało się wygrać pierwszego spotkania nowo utworzonej damsko-męskiej ekipie trampkarzy Gwarka Wałbrzych. Zielono-czarni ulegli na wyjeździe Górnikowi Gorce 2:4. Dodać należy, że gospodarze zagrali całe spotkanie w "dziewiątkę"....

Wałbrzyszanie mają jeszcze dużo pracy przed sobą. Najważniejsze, że zdobyli historyczną bramkę w lidze oraz stworzyli kilka sytuacji strzeleckich, a dwie z nich wykorzystali.

Pierwsi do siatki Kochańskiego trafili w 10 minucie górnicy. Po kolejnych 5 minutach było już jednak 1:1. Rzut karny, po zagraniu ręką, na raty, ale wykorzystała Dagmara Najbuk. Goście grający dwoma zawodnikami więcej rzucili się w tym momencie do ataków. Mądrzej jednak w tej części meczu zagrali gorczanie, którzy wyprowadzili dwie kontry i dwukrotnie nie mieli problemu z ograniem Kochańskiego. W 34 minucie bliski szczęścia był Pruchnik, ale jego uderzenie minimalnie minęło bramkę gospodarzy.

2010-09-06 09:05

Trzecie z rzędu zwycięstwo odnieśli dzisiaj piłkarze Gwarka Wałbrzych. Zielono-czarni wygrali na własnym boisku z Victorią Tuszyn 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył w 14 minucie Helmi Abid...

Już w 2 minucie powinno być 1:0 dla miejscowych. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Jarosław Waszak, ale lepszy okazał się golkiper gości. W 14 minucie do siatki Victorii trafił jednak Helmi Abid. Tunezyjczyk ograł golkipera z Tuszyna i bez problemów umieścił piłkę w siatce. W pierwszej części spotkania gola mógł strzelić jeszcze Łukasz Piątek, ale jego mocne uderzenie z 16 metrów bramkarz sparował na rzut rożny.

2010-09-02 13:08

,,Górale" to wyścig dla wszystkich: amatorów i licencjonowanych zawodników, dorosłych i dzieci oraz kibicujących im rodzin. A wszystko w malowniczych plenerach Łomnicy, tuż przy wyciągu narciarskim i Łomnickiej Chacie.

4 września miłośnicy dwóch kółek będą mieli okazję wziąć udział w III edycji wyścigu ,,Górale na start". Dla dzieci w wieku 7-12 lat przygotowano konkurencję pn. ,,Mali górale na start!!", w której będą się zmagać o Puchar Burmistrza Głuszycy. ,,Górale" to jedna impreza rowerowa i dwie rywalizacje. Startować będą wszyscy razem (w kategoriach wiekowych), klasyfikowani będą jednak osobno, zarówno w kategoriach licencjonowanych, jak i zupełnie amatorskich.