Data newsa: 2009-07-24 14:25

Ostatni komentarz: był kochanym bratankiem i świetnym człowiekiem nie zapomnę go nigdy dlatego cieszę że istnieje memoriał bo chociaż tak jest czczona pamięć o nim
dodany: 2013.09.02 14:17:04
przez: danuta

Ostatni komentarz: Ostatni turniej pobił rekord pod względem frekwencji. Pojawiło się dużo nowych osób. Mam nadzieję, że i tym razem padnie rekord. Dziewiątka to bardzo widowiskowa odmiana bilarda, więc będzie na co popatrzyć.
dodany: 2013.03.05 08:23:53
przez: jugde

Ostatni komentarz: To jest mój idol, wielki szacun dla pana Józka!
dodany: 2013.02.27 18:47:11
przez: aga

Ostatni komentarz: brawo!
dodany: 2011.04.11 13:24:09
przez: on

Nie udało się zdobyć punktu seniorom Gwarka Wałbrzych w pojedynku z Sudetami Dziećmorowice. Wałbrzyszanie przegrali rozegrane na własnym stadionie spotkanie 2:3. O porażce zielono-czarnych zadecydowało kilka czynników, m.in. fatalne błędy w defensywie oraz kontrowersyjny rzut karny dla Sudetów, podyktowany przez sędziego przy stanie 2:2.

W najważniejszym meczu rundy jesiennej Grzegorz Janik, szkoleniowiec Gwarka, miał do dyspozycji (z własną osobą) tylko 13 zawodników i tylko jednego z trzech bramkarzy, tego, który w meczu ligowym nie wystąpił od ponad roku. Pomimo to wałbrzyszanie pokazali się z dobrej strony i gdyby nie proste błędy w obronie na pewno tego meczu, by nie przegrali.

Na początku pierwszej połowy bliski szczęścia był Helmi Abid, ale jego uderzenie głową nie znalazło miejsca w siatce Jaśkiewicza. Na gola czekaliśmy do 25 minuty. Wtedy to z 25 metrów uderzył Damian Sysiak, futbolówka odbiła się jeszcze delikatnie od jednego z obrońców Sudetów i wpadła w długi róg bramki gości. Radość zielono-czarnych nie trwała długo. 3 minut później gola z 3 metrów głową zdobył jeden z najniższych zawodników na boisku - Marcin Szczepkowski. Przy tej właśnie sytuacji pewności na "piątce" zabrakło Radosławowi Łukaszewiczowi i był remis. Do końca tej części meczu dziećmorowiczanie stworzyli sobie jeszcze jedną groźną sytuację, a dla gwarka idealnych akcji nie wykorzystali Waszak, Michnicki Marcin oraz Abid.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla ekipy z Jagiellońskiej. Goście wykonywali rzut rożny, piłkę próbował wybijać Chanek, ale niestety trafił w nią tak niefortunnie, że ta wtoczyła się między słupki i to Sudety prowadziły 2:1. Chwilę później było już jednak 2:2, a idealne podanie głową od Świdra wykorzystał na 11 metrze Helmi Abid, posyłając futbolówkę w długi róg bramki bronionej przez popularnego "Kaśkę". Minutę później mogło być 3:2 dla Gwarka, ale uderzenie głową Abida z linii bramkowej wybili obrońcy z Dziećmorowic.

Nadeszła nieszczęsna 61 minuta. Sędzia dopatrzył się wątpliwego przewinienia w polu karnym Gwarka, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał jeden z graczy Sudetów. W 68 minucie gospodarzy przed stratą czwartej bramki uratował słupek. Do końca meczu wynik już się nie zmienił, chociaż obie drużyny miały po kilka szans na zdobycie bramek. Dodać należy, że w 83 minucie czerwony kartonik za ubliżanie sędziemu zobaczył Marcin Szczepkowski.

Gwarek Wałbrzych - Sudety Dziećmorowice 2:3 (1:1)
Gwarek: Łukaszewicz - Sysiak, Żydek, Sęk (75 Kłodawski), Chanek - Świder, Botwina (89 Janik), Waszak, Michnicki Maciej, Michnicki Marcin, Abid
Bramki: Sysiak (25), Abid (50)
Żółte: Żydek, Botwina, Abid

źródlo: gwarekwalbrzych.futbolowo.pl