Data newsa: 2009-07-24 14:25

Ostatni komentarz: był kochanym bratankiem i świetnym człowiekiem nie zapomnę go nigdy dlatego cieszę że istnieje memoriał bo chociaż tak jest czczona pamięć o nim
dodany: 2013.09.02 14:17:04
przez: danuta

Ostatni komentarz: Ostatni turniej pobił rekord pod względem frekwencji. Pojawiło się dużo nowych osób. Mam nadzieję, że i tym razem padnie rekord. Dziewiątka to bardzo widowiskowa odmiana bilarda, więc będzie na co popatrzyć.
dodany: 2013.03.05 08:23:53
przez: jugde

Ostatni komentarz: To jest mój idol, wielki szacun dla pana Józka!
dodany: 2013.02.27 18:47:11
przez: aga

Ostatni komentarz: brawo!
dodany: 2011.04.11 13:24:09
przez: on

31 lipca 2011 odbył się w Jaczkowie IX Festyn sportu pod hasłem "Szukamy następców Naszych Olimpijczyków", którego organizatorem była Rada Sołecka Jaczkowa i LZS Jaczków. Współorganizatorami byli Centrum Kultury, OSP Jaczków i Urząd Gminy w Czarnym Borze. Patronat Honorowy nad imprezą objęła Poseł na Sejm Izabela Katarzyna Mrzygłocka. W tym roku po raz pierwszy nie dopisała pogoda, ale mimo to frekwencja była duża.

Jak co roku główną atrakcją sportową był profesjonalnie przygotowany i przeprowadzony wyścig rowerowy w kategoriach: Żak, Młodzik, Junior Młodszy. Wśród kobiet: Żaklina,Młodziczka, Juniorka Młodsza, Juniorka, Seniorka oraz Mastersi bez podziału na grupy wiekowe. Wyścig został rozegrany zgodnie z przepisami PZKol na pętli o długości 3700 m i 2000m. Start pierwszych zawodników odbył się koło remizy strażackiej o godzinie 12.00. Młodziczka i Młodzik mieli do pokonania 6 okrążeń, Żaklina i Żak 4 okrążenia, Junior młodszy i Juniorka młodsza 10 okrążeń a Juniorka i Masters 11 okrążeń. Zwycięzcami zostali kolejno: w 3 kategoriach wiekowych dzieci pierwsze miejsca wśród chłopców zajęli: Jasiurkowski Maciej, Migoń Oskar i Migoń Kacper a w śród dziewcząt Tonder Judyta, Amelia Górecka i Pastuszek Kamila.

W Żakach pierwsze miejsca zajeli Patela Kamil i Kulicka Wiktoria. W Młodzikach Kaleta Patryk i Zamaria Paulina. W Juniorach Młodszych Rudyk Mateusz i Wolska Karolina. W Juniorach Baszczij Michał i Dubieniecka Joanna, a w Masterach Bonecki Marek.Nagrody ufundowali i wręczali Wójt Gminy Adam Górecki i Zastępca Wójta Renata Chruszcz. Tradycją wyścigu jest nagradzanie za premiowane rundy. W tym roku nagrody ufundowała i wręczała Pani Izabela Mrzygłocka.

Podczas Festynu odbył się piłkarski turniej juniorów o Puchar Sekretarza Joker Jaczków. W rozgrywkach wzięły udział 3 zespoły: Joker Jaczków, Lesk Sędzisław oraz duga drużyna Jokera AS Jaczków. Na turniej nie dojechały zespoły z Domanowa oraz Czarnego Boru. W pierwszym meczu Joker pokonał 1:0 Lesk po bramce Adriana Obarskiego. W drugim meczu As przegrał z Leskiem 3:4, a wszystkie bramki dla Jaczkowa zdobył Radosław Łatka. W ostatnim pojedynku Joker musiał uznać wyższość swoich kolegów z Asa, którzy wygrali mecz aż 7:1 zdobywając tym samym Puchar. Drugie miejsce zajął Lesk a na ostatniej pozycji uplasował się Joker. Najlepszym bramkarzem turnieju został Piotr Lipień (As). Najlepszym piłkarzem i królem strzelców jednocześnie (6 goli) został po raz kolejny Radosław Łatka (As). Również podczas festynu dorosła reprezentacja Jokera rozegrała mecz towarzyski ze Skalnikiem Czarny Bór. Wynik to 14:3 dla Skalników.

Kolejną atrakcją sportową był VI etap biegu ulicznego w ramach I Powiatowego Maratonu Dębowego. Trasa biegu składała się z dwóch pętli o łącznej długości 4300 m i przebiegała ulicami Jaczkowa. Sygnał do startu dała Posłanka na Sejm Pani Izabela Katarzyna Mrzygłocka, która objęła Honorowym patronatem IX Festyn Sportu. Po pierwszej pętli z wyraźną przewagą prowadził Bartek Baczewski. Goniła go grupa trzech zawodników Mirosław Kaczuga, Edward Baczewski i Janusz Kaczuga oraz pozostali biegacze, którzy dość mocno rozciągnęli się na trasie wyścigu. Bartek Baczewski potwierdzając swoją formę do końca nie oddał prowadzenia i zwyciężył z czasem 14;51 min. Drugi linię mety przekroczył Mirek Kaczuga (15;26), wyprzedzając swojego brata Janusza Kaczugę (15;29) który zajął trzecie miejsce. W biegu startowała jedna zawodniczka Natalia Kaczuga (25;59), która zgarnęła wszystkie nagrody w kategorii kobiet. Wszyscy zwycięzcy zostali uhonorowani ufundowanymi przez Wójta Gminy Czarny Bór Pana Adama Góreckiego pucharami oraz pamiątkowymi dyplomami, które wraz z Wójtem wręczała Pani Poseł Izabela Mrzygłocka. Puchary i statuetki otrzymali również Andrzej Kluba najlepszy zawodnik w kat. niepełnosprawni oraz Józef Zuk i Stanisław Raducki najstarsi zawodnicy VI etapu I P.M.D.

Rywalizacyjny festyn zakończył jak co roku Turniej dla drwali o puchar Lucyny i Jerzego Kowalików. Zgłosiło się 8 drużyn dwuosobowych które walczyły o wartościowe nagrody (piły mechaniczne, wyrzynarki czy profesjonalne siekiery). Zwycięzcami zostali Michał Rutkowski i Damian Kapuła. Drugie miejsce zajęli Grzegorz Woźniak i Marian Osiński a trzecie Marcin Nieć i Mariusz Doliński.

Oprócz szerokiej oferty sportowej uczestnicy festynu mogli postrzelać z paintballa, wziąć udział w konkursach wokalnych, nauczyć się tańczyć salsę, wysłuchać występu zespołu ludowego Grzędowianki, skosztować przygotowaną przez strażaków pyszną grochówkę czy kiełbaskę z rożna a smakosze słodkości mieli do wyboru mnóstwo ciast pieczonych przez miejscowe gospodynie. Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci, które przygotowały i przeprowadziły Marta Nieć i Marzena Łatka Oprócz rywalizacji sportowych czekały na nich konkursy i zabawy taneczne, ale dużym powodzeniem cieszyła się też loteria fantowa i tak lubiana przez dzieci wata cukrowa. Były namioty z zabawkami i kolorowymi balonami, a tańce prowadził policyjny Pan Lew. Można też było podziwiać i zakupić prace, ceramiczne i biżuterie ze szkła, wykonane pod okiem Pani Wiśniewskiej przez dzieci ze świetlicy w Jaczkowie. Około 21.00 organizatorzy przeprowadzili mini aukcje, na której zlicytowano kryształy z Huty Violetta ze Stronia Śląskiego a potem rozpoczęły się tańce, które trwały do 2.00 w nocy.