Data newsa: 2009-07-24 14:25

Ostatni komentarz: był kochanym bratankiem i świetnym człowiekiem nie zapomnę go nigdy dlatego cieszę że istnieje memoriał bo chociaż tak jest czczona pamięć o nim
dodany: 2013.09.02 14:17:04
przez: danuta

Ostatni komentarz: Ostatni turniej pobił rekord pod względem frekwencji. Pojawiło się dużo nowych osób. Mam nadzieję, że i tym razem padnie rekord. Dziewiątka to bardzo widowiskowa odmiana bilarda, więc będzie na co popatrzyć.
dodany: 2013.03.05 08:23:53
przez: jugde

Ostatni komentarz: To jest mój idol, wielki szacun dla pana Józka!
dodany: 2013.02.27 18:47:11
przez: aga

Ostatni komentarz: brawo!
dodany: 2011.04.11 13:24:09
przez: on

Zwycięstwem 2:0 nad Białym Orłem Mieroszów zakończyli rundę jesienną trampkarze Gwarka Wałbrzych. Dla zielono-czarnych przepięknego gola z rzutu wolnego zdobył Mateusz Badeński. Drugą bramkę strzelił dla naszej ekipy Konrad Chybowski. Zdobycie 17 punktów i 5 miejsce w tabeli to wielki sukces nowo powstałej, jedynej w regionie, damsko-męskiej drużyny trampkarzy.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gości, którzy po raz pierwszy w tym sezonie zagrali systemem 3-4-3. Takie rozwiązanie przyniosło efekt w pierwszej odsłonie. Już w 16 minucie mogło być 1:0 dla Gwarka, ale po podaniu Patryka Pruchnika, Ada Skrobiś uderzyła z 16 metrów minimalnie nad poprzeczką. W końcu, w 19 minucie, przepięknym uderzeniem z 20 metrów z rzutu wolnego popisał się Mateusz Badeński. "Badek" trafił tuż pod poprzeczkę. Bramkarz nie miał najmniejszych szans.

W 23 minucie Konrad Chybowski w sytuacji sam na sam z golkiperem gości nie trafił w światło bramki. Co nie udało się "Kondziowi" w 23 minucie, zrobił ten sam zawodnik 120 sekund później. Angelika Galant wrzuciła futbolówkę na 5 metr, Konrad uprzedził interweniującego bramkarza i i głową zdobył drugą bramkę dla gości. W końcówce pierwszej połowy Biały Orzeł mógł zmniejszyć straty, ale Oskar Szymborski wybronił sytuację sam na sam, a chwilę później Patrycja Rubin wybiła futbolówkę na rzut rożny.

W drugiej odsłonie gra się wyrównała i gdyby gospodarze mieli lepiej nastawione celowniki mogli wyrównać, a nawet przy dużym szczęściu wygrać, ale ponownie dobrze w bramce spisywał się Szymborski lub po prostu miał dużo szczęścia. Wałbrzyszanie kilkukrotnie także groźnie zaatakowali, ale nie mieli już 100-procentowej sytuacji. Wynik więc już się nie zmienił. Gwarek wygrał 2:0.

- Chciałbym, w imieniu swoim, Prezesa, całego zarządu oraz kibiców, podziękować Wam za całą rundę jesienną. Jako nowo powstały zespół zrobiliście kawał dobrej roboty, zdobywając 17 punktów w rundzie jesiennej i zajmując 5 miejsce tabeli. Tracimy tylko 13 oczek do lidera. Dziewczyny i chłopaki - pokażcie na wiosnę, że jesteśmy najlepsi, i że możemy dogonić swoich rywali.

===========================================================================

Fatalnie rundę jesienną zakończyli seniorzy Gwarka Wałbrzych. Osłabieni kadrowo zielono-czarni przegrali na własnym stadionie z Venusem Nowice 0:2.

W pierwszej powie gra ekipy z Jagiellońskiej nie wyglądała najgorzej. Wałbrzyszanie nie wykorzystali kilku nadarzających się sytuacji na strzelenie gola i do przerwy było 0:0.

Wszystko posypało się w drugiej odsłonie. Goście dwukrotnie pokonali Łukasza Pyłka, w kilka minut po wznowieniu gry i wałbrzyszanie nie mieli już czego bronić. Od 70 minuty nie mieli jednak kim atakować, gdyż ławka rezerwowych świeciła pustkami, a kontuzji doznał Łukasz Piątek. Venus natomiast był coraz groźniejszy i tylko dzięki naszemu golkiperowi gwarkowie przegrali jedynie 0:2.

źródło: gwarekwalbrzych.futbolowo.pl