Seniorzy Gwarka Wałbrzych byli bliscy kompromitacji w meczu z wiceliderem rozgrywek - LKS-em Bystrzyca Górna. Po 45 minutach wałbrzyszanie przegrywali już 0:3, a w 10 sekund po rozpoczęciu drugiej połowy powinni byli stracić czwartek gola, ale sytuacji sam na sam z Pyłką nie wykorzystał jeden z zawodników gospodarzy. Dopiero końcówka spotkania należała do zielono-czarnych, którym udało się strzelić honorową bramkę w 89 minucie. Ostatecznie goście przegrali 1:3.
W pierwszej połowie wałbrzyszanie tylko asystowali graczom z Bystrzycy, a Ci po prostu gwarków wypunktowali. W 16 minucie strzelili pierwszą bramkę, w 28 trafili do siatki gości po raz drugi, a w 40 minucie po rzucie karnym pokonali Pyłkę po raz trzeci. O postawie całej naszej ekipy w tej części meczu nic dobrego napisać nie można.
W drugiej odsłonie było już dużo lepiej, ale gospodarze umiejętnie bronili wyniku, kilkukrotnie groźnie kontrując. Już po 10 sekundach od wznowienia gry mogło być 0:4, ale napastnik LKS-u przestrzelił w sytuacji sam na sam z golkiperem Gwarka. Później do głosu powoli zaczęli dochodzić zielono-czarni, ale do siatki wałbrzyszanom udało się trafić dopiero w samej końcówce meczu. Uderzenie Marcina Michnickiego (chyba jego?) zostało zablokowane, ale futbolówka odbiła się od obrońcy i wpadła wprost na głowę Adama Muchy, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Podsumowując: to był bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu. Dobrze, że część kandydatów do gry w okręgówce też zawaliło swoje spotkania.
LKS Bystrzyca Górna - Gwarek Wałbrzych 3:1 (3:0)
Gwarek: Pyłka (80 Łukaszewicz) - Sysiak (41 Sęk), Żydek, Botwina, Kłodawski - Michnicki Marcin, Waszak, Mucha, Michnicki Maciej - Abid (77 Świeży), Piątek (77 Świder)
Bramka: Mucha (89)
Żółte: Piątek
źródło: gwarekwalbrzych.futbolowo.pl
Znakomite rozpoczęcie serii meczów sparingowych przez reprezentację U20! W pierwszym spotkaniu kontrolnym reprezentacja Polski U20, prowadzona przez naszego trenera Andrzeja Adamka, odniosła bardzo przekonujące zwycięstwo nad reprezentacją Czech 90:49!
czytaj więcejZaraz po podpisaniu kontraktu z nowym zawodnikiem postanowiliśmy zadać kilka pytań Leemetowi Böcklerowi. W krótkiej rozmowie nasz nowy „nabytek” zdradził nam jakie były jego pierwsze myśli, gdy „na stole” pojawiła się oferta z Górnika, a także, jaka będzie jego rola w drużynie w nadchodzącym sezonie.
czytaj więcejTuż po wczorajszym ogłoszeniu transferu Leemeta Böcklera porozmawialiśmy z trenerem Andrzejem Adamkiem. Wałbrzyski szkoleniowiec opowiedział nam o kulisach rozmów z zawodnikiem, jego roli w systemie taktycznym na nowy sezon oraz o tym, dlaczego profil mentalny Böcklera idealnie wpisuje się w wymagający, wałbrzyski charakter.
czytaj więcejTeraz możemy to już oficjalnie potwierdzić! Nasz sztab intensywnie pracuje nad budową nowego sezonu! Najważniejszy element tej układanki? Fundament, od którego zaczynamy tworzyć nowy zespół. Kapitan zostaje z nami na kolejne 2 lata!
czytaj więcejMiasto Bielawa, Przedszkole Publiczne nr 4 oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają Przedszkolaków z Bielawskich Przedszkoli z dorosłym opiekunem na: WIELKI WYŚCIG MAŁYCH KOLARZY, który odbędzie się 30 maja (sobota) - Stadion KP Bielawianka ul. Sportowa 10. Rozpoczęcie o godz. 10:00.
czytaj więcej