W sobotę 5 czerwca na stadionie sportowym w największej i najnowocześniejszej dzielnicy Wałbrzycha - Piaskowej Górze odbędzie się Polsko - Czeskie SPEEDWAY PARTY 2010 - pierwszy w historii polskiego żużla Międzynarodowy Turniej Miniżużlowy dla dzieci w wieku 5-10 lat na motocyklach 50 ccm.
To wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju impreza, głównie ze względu na fakt, że zapisze się ona na zawsze w historii, jako pierwszy oficjalny międzynarodowy turniej w tej kategorii wiekowej. W zawodach wezmą udział zawodnicy najlepszego klubu mini żużlowego z Danii, z Czech oraz wychowankowie wałbrzyskiego klubu - WSM Chełmiec, który jako pierwszy w kraju powołał sekcję żużlową dla dzieci od 5 roku życia, wzorując się na sprawdzonym duńskim systemie szkoleniowym.
SPEEDWAY PARTY to również wyjątkowe atrakcje dla tysięcy kibiców w postaci pokazów motocyklowych i miasteczek żużlowych, które utworzą znane polskie kluby: WTS Wrocław, FALUBAZ Zielona Góra, UNIA Tarnów, POLONIA Bydgoszcz. Zorganizowana zostanie również transmisja na żywo na dużym telebimie przez CANAL+ zawodów Mistrzostw Świata Speedway Grand Prix z Kopenhagi.
Głównym celem turnieju jest wspieranie polsko - czeskich kontaktów transgranicznych i wzmocnienie rozwoju współpracy pomiędzy lokalnymi społecznościami z obszaru pogranicza polsko-czeskiego, poprzez sportową rywalizację w mini żużlu. Atrakcyjne położenie naszego miasta oraz ukształtowanie terenu sprawia, że jest ono wymarzonym miejscem do uprawiania sportów żużlowych, motocrossowych czy enduro, a zawodnicy z Polski, Czech i Danii z pewnością docenią walory naszego miasta i gościnność oraz życzliwość lokalnych władz i Wałbrzyszan.
Impreza ma charakter otwarty, wstęp jest bezpłatny.
Honorowy patronat na turniejem objęli:
Prezydent Wałbrzycha - Piotr Kruczkowski,
Marszałek Województwa Dolnośląskiego - Marek Łapiński
Wiceminister Zdrowia - Jakub Szulc
Źródło: um.walbrzych.pl
Drużyna Wałbrzyskiego Klubu Curlingowego Team Stych obroniła tytuł Mistrza Polski, triumfując w Mistrzostwach Polski w curlingu 2026, które odbyły się w dniach 4–8 marca w Łodzi. Po emocjonującej rywalizacji zespół skipa Konrada Stycha ponownie sięgnął po złoty medal krajowego czempionatu.
czytaj więcejKarkonoski Klub Karate Shotokan ogłasza nowy nabór do grup początkujących. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci już od 5 roku życia, aż po dorosłych. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu.
czytaj więcejZ ogromną radością informujemy, że do naszej drużyny dołącza Ryan Taylor – zawodnik doskonale znany kibicom ORLEN Basket Liga . W ubiegłym sezonie reprezentował barwy Anwil Włocławek , gdzie dał się poznać jako wszechstronny, dynamiczny i niezwykle ambitny koszykarz.
czytaj więcejTurniej w Sosnowcu pozostanie w naszej pamięci jako wyjątkowe wydarzenie, pełne sportowych emocji i niezapomnianych chwil.
czytaj więcejRowerem do PszennaSpełnia się wieloletni postulat mieszkańców miasta i okolicy. Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa drogi pieszo-rowerowej od ulicy Przemysłowej do Pszenna. Rada Miejska wyraziła zgodę na zawarcie porozumienia ze Skarbem Państwa - Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu, które umożliwi budowę nowego ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi krajowej nr 35. To pierwszy etap prac, kolejne będą realizowane – wedle zapewnień GDDKiA – w latach 2027-2028.
czytaj więcej