Na wałbrzyskim Podzamczu rozpoczął się 25. sezon rozgrywek piłkarskich (odbywają się one wprawdzie od 1980 r., ale dopiero od 1984 r. prowadzona jest ich statystyka), których niestrudzonym organizatorem i kronikarzem jest Kazimierz Staszewski, popularny na osiedlu "pan Kazio".
Miejscem rozgrywek jest boisko przy ul. Grodzkiej. Uczestniczą w nich zawodnicy w 4 ligach. W IV lidze grają uczniowie szkół podstawowych, w III – uczniowie gimnazjów, natomiast w ligach II i I nie obowiązują ograniczenia wiekowe. Tytułu mistrzowskiego z poprzedniego sezonu broni drużyna KSZO, a Partizan i HSV, które prowadzą w klasyfikacji wszech czasów, uczestniczą w rozgrywkach od początku ich rejestrowania. Po raz kolejny zagrają drużyny Torpedo, Benfica, Wiśnia, Zagłębie Wałbrzych i Deportivo.
Trochę ciekawostek opracowanych przez Staszewskiego. W dotychczasowej historii rozgrywek w klasyfikacji strzelców prowadzi Marcin Trusiuk ze 155 golami przed Tomaszem Jastrzębowskim (152) i Marcinem Morawskim, „Maradoną” (149), który ma na koncie występy w liczących się krajowych zespołach. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Piotr Włodarczyk, także późniejszy piłkarz ekstraklasy, zdobył 18 goli, a Sebastian Janikowski, obecny as futbolu amerykańskiego (który, niestety, zapomniał, skąd się wywodzi) – 11. Do weteranów rozgrywek należą Bronisław Janik oraz Maciej i Wojciech Polewscy, którzy występują w nich od 1980 r. oraz Artur Grad i Piotr Biniek występujący od 1982 r. Na początku obecnych gier odbył się mecz pomiędzy Arsenalem a reprezentacją Podzamcza, mający upamiętnić tragicznie zmarłego Grzegorza Glonka, zawodnika Arsenalu, zdobywcy 39 goli. Niegdyś podobnie upamiętniono również tragicznie zmarłego Marcina Marosza, gracza Realu. Oprócz Włodarczyka, Janikowskiego i Morawskiego, w rozgrywkach uczestniczyli m.in. Adrian Rzepecki, Maciej Szczepaniak, Jan Rytko i Artur Domagała, również reprezentanci Polski grup młodzieżowych. Przykładami tradycji familijnych jest udział w podzamczańskich ligach m.in. rodziny Góreckich, Biardów, Gromniaków, Popławskich Radoniów, Radziemskich, Suchomskich i Maroszów.
(A.Bas.) / 30minut
Znakomite rozpoczęcie serii meczów sparingowych przez reprezentację U20! W pierwszym spotkaniu kontrolnym reprezentacja Polski U20, prowadzona przez naszego trenera Andrzeja Adamka, odniosła bardzo przekonujące zwycięstwo nad reprezentacją Czech 90:49!
czytaj więcejZaraz po podpisaniu kontraktu z nowym zawodnikiem postanowiliśmy zadać kilka pytań Leemetowi Böcklerowi. W krótkiej rozmowie nasz nowy „nabytek” zdradził nam jakie były jego pierwsze myśli, gdy „na stole” pojawiła się oferta z Górnika, a także, jaka będzie jego rola w drużynie w nadchodzącym sezonie.
czytaj więcejTuż po wczorajszym ogłoszeniu transferu Leemeta Böcklera porozmawialiśmy z trenerem Andrzejem Adamkiem. Wałbrzyski szkoleniowiec opowiedział nam o kulisach rozmów z zawodnikiem, jego roli w systemie taktycznym na nowy sezon oraz o tym, dlaczego profil mentalny Böcklera idealnie wpisuje się w wymagający, wałbrzyski charakter.
czytaj więcejTeraz możemy to już oficjalnie potwierdzić! Nasz sztab intensywnie pracuje nad budową nowego sezonu! Najważniejszy element tej układanki? Fundament, od którego zaczynamy tworzyć nowy zespół. Kapitan zostaje z nami na kolejne 2 lata!
czytaj więcejMiasto Bielawa, Przedszkole Publiczne nr 4 oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają Przedszkolaków z Bielawskich Przedszkoli z dorosłym opiekunem na: WIELKI WYŚCIG MAŁYCH KOLARZY, który odbędzie się 30 maja (sobota) - Stadion KP Bielawianka ul. Sportowa 10. Rozpoczęcie o godz. 10:00.
czytaj więcej