Rozpoczęła się VII edycja Grand Prix Idol. Tegoroczne zmagania sportowców amatorów zapoczątkował w połowie stycznia X Memoriał Stanisława Kaczmarka, a zakończy listopadowy Cross Niepodległości i tuż po nim gala sportu.
Chyba nie ma wałbrzyszanina, który nie słyszałby o Idolu. Zresztą słowo: wałbrzyszanin nie jest zbyt precyzyjne, bowiem od kilku lat impreza znacznie wykracza poza nasze miasto.
- Współpracujemy praktycznie ze wszystkimi gminami naszego powiatu, a szczególnie: Mieroszowem, Czarnym Borem oraz Jedliną – Zdrój - powiedział Marek Henczka, pomysłodawca cyklu, a zarazem aktywny uczestnik Grand Prix.
Celem Idola jest przede wszystkim rozpowszechnianie zdrowego trybu życia. A wiadomo, iż dzięki aktywności sportowej można przez wiele lat zachować kondycję fizyczną i psychiczną. Stąd uczestnicy cyklu praktycznie przez cały rok biegają, chodzą, zbiegają po schodach, biegają na nartach oraz jeżdżą na rowerach. Za wszystko otrzymują punkty, które wliczane są do klasyfikacji generalnej Idola. Początkowo sportowcy amatorzy ograniczali się do występów na własnym podwórku, ale świetny pomysł szybko znalazł uznanie w ościennych gminach, a ostatnio również i za granicą, bowiem majowy Rajd Rowerowy odbędzie się na terenie Polski i Czech. W tegorocznym kalendarzu znalazło się aż 17 imprez, w tym znane wszystkim Bieg po Schodach, czy Wielkanocny Bieg „u Stasia”. Do wspomnianego Biegu po Schodach, który od czasu zamknięcia hotelu „Sudety” przeniósł się do Książa, pozostało już niewiele czasu, bowiem impreza odbędzie się 14 marca.
-Mamy szczęście, bowiem zdążymy z zawodami przed zamknięciem na czas remontu trzeciego i piątego piętra - cieszy się Marek Henczka.
Warto dodać, iż spółka Zamek Książ jest od pewnego czasu jednym ze sponsorów Idola, a jej prezes – Jerzy Tutaj aktywnym uczestnikiem imprez Grand Prix.
W ramach obecnej edycji zorganizowano już cztery imprezy. O Memoriale Stanisława Kaczmarka już informowaliśmy, ale później odbyły się jeszcze: Bieg Skalnika (również zaliczany do Idola), Triathlon Zimowy oraz VI Mistrzostwa w Pływaniu. Po dwóch rundach, bo takimi wynikami dysponujemy, w poszczególnych klasyfikacjach wiekowych prowadzą: Karol Bryl, Jarosław Słomowicz, Mirosław Budka, Marek Henczka, Jerzy Speil, Edward Kościak, Monika Staszak, Weronika Tyborska, Barbara Figiel, Bogdan Skiba oraz Henryk Fortoński.
Bartłomiej Nowak / 30minut
Ferie pełne wrażeń, niepowtarzalne górskie widoki, lokalne przysmaki i atrakcje dla całych rodzin – tak zapowiada się Dolnośląska Zima 2026. Samorząd Województwa Dolnośląskiego zaprasza do lokalnych kurortów, gdzie w weekendy prezentowana będzie turystyczna oferta regionu.
czytaj więcejOd 17.01.2026 r. Ośrodek Góra Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach zaprasza na narty i snowboard. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest wyciąg orczykowy, taśma dla dzieci i początkujących oraz strefa SKI FUN. Na terenie ośrodka funkcjonuje Szkoła FUN której instruktorzy oferują naukę jazdy na nartach i snowboardzie.
czytaj więcejPrzed nami czas wielkich przygotowań zwieńczony spotkaniami w gronie rodziny oraz przyjaciół. Za chwilę również Sylwester i Nowy Rok, a wraz z nim wiele postanowień i planów …
czytaj więcejKolejna kolejka ORLEN Basket Liga przed nami! Tym razem nasza twierdza – Aqua Zdrój Wałbrzych– stanie do obrony w starciu z aktualnym Mistrzem Polski, drużyną Legia Kosz
czytaj więcejZAKOŃCZENIE SEZONU 2025 z udziałem Mistrza Świata w Petanque – Diego Rizzi mamy za nami, a na koniec KSP Jedlina zdobywa jeszcze jedno złoto!
czytaj więcej