Międzynarodowa Federacja Jeździecka podjęła decyzję o lokalizacji przyszłorocznego Finału Pucharu Świata we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Te jedna z najbardziej prestiżowych zawodów na świecie odbędą się w dniach 21-23 sierpnia 2009 w Strzegomiu. Będzie to już siódma edycja strzegomskich zawodów, jednak po raz pierwszy w Polsce rozegrane zostaną zawody jeździeckie w dyscyplinach olimpijskich rangi mistrzowskiej.
W Strzegomiu będziemy mogli podziwiać zmagania czterdziestu najlepszych na świecie zawodników wkkw. A pula nagród, o które będą walczyć wyniesie przeszło pół miliona złotych. Puchar Świata w WKKW to cykl 10 imprez kwalifikacyjnych rozgrywanych na całym świecie w okresie od marca do sierpnia. Cykl kończy finał, w którym udział bierze tylko 40 zawodników z największą ilością punktów uzyskanych w kolejnych zawodach pucharowych. Zawody w Strzegomiu zakończą cały cykl oraz tym samym wyłonią jego zwycięzcę.
Źródło: (RAD) / 30minut
Już 10 maja Rynek w Dzierżoniowie zamieni się w prawdziwe sportowe centrum miasta. To właśnie tu wystartuje kolejna edycja TRAKTU – Terenowego Rajdu Amatorów Kolarstwa i Turystyki. Po raz pierwszy wydarzenie wzbogaci się o wyjątkowy akcent kulinarny, który sprawi, że będzie to nie tylko sprawdzian kondycji, ale i podróż w głąb sąsiedzkich smaków. Wszystko dzięki polko-czeskiemu projektowi i dofinansowaniu Unii Europejskiej.
czytaj więcejPrzed nami najważniejsze 40 minut tego sezonu. Spotkanie, które odpowie na jedno pytanie – czy gramy dalej, czy zamykamy ten rozdział. Tutaj nie ma już miejsca na kalkulacje. Nie ma marginesu błędu. Zwycięstwo daje nam kolejne mecze, porażka kończy naszą drogę w obecnych rozgrywkach.
czytaj więcejDziś nie udało się sięgnąć po zwycięstwo, ale nasza walka o najwyższe cele nie zakończyła się jeszcze!
czytaj więcejMieliśmy ogromną przyjemność wziąć udział w warsztatach Centrum Zdrowia Psychicznego pt. „Budowanie silnego JA – klucz do rozwoju i zachowania dobrostanu psychicznego”, które odbyły się w wyjątkowej przestrzeni Starej Kopalni w Wałbrzychu.
czytaj więcejDwa dni temu mieliśmy wyjątkową przyjemność gościć na naszym treningu młodzież w ramach projektu „Ruch w przyszłość”. To niezwykle wartościowa inicjatywa skierowana do wychowanków Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych, której głównym celem jest stworzenie młodym ludziom możliwości poznania różnych dyscyplin sportowych, odkrywania swoich pasji oraz budowania pozytywnych nawyków związanych z aktywnością fizyczną.