Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” rozpoczyna świętowanie jubileuszu 70-lecia istnienia. Już 26 kwietnia tancerza zapraszają na niecodzienne wydarzenie, które być może na stałe zagości w kulturalnym kalendarzu miasta. W Sali Łańcuszkowej Starej Kopalni w Wałbrzychu odbędzie „Potańcówkę”, do której będą przygrywać muzycy związani z ZPiT „Wałbrzych”.
Nowa inicjatywa zespołu to z jednej strony początek świętowania, a z drugiej sposób na integrację z mieszkańcami Wałbrzycha.
- Chcemy się pokazać z nieco innej strony, wyjść poza klasyczną formułę koncertu. Chcemy bawić się z mieszkańcami, tańczyć i celebrować nasz jubileusz, z tymi, którzy są z nami od lat – przyznaje Rafał Ślipek, koordynator Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.
"Potancówkę" zaplanowano w Sali Łańcuszkowej na terenie Starej Kopalni. O muzykę zadbają muzycy związani z zespołem. Oczywiście nie zabraknie ludowości, ale w zupełnie nowych, zaskakujących aranżacjach. Kapela zespołu przygotowała specjalnym wyjątkowy repertuar, wzbogacony o instrumenty, których na co dzień nie usłyszymy na koncertach ZPiT „Wałbrzych”.
- Będzie tanecznie, energetycznie i z humorem. To będzie wieczór wspólnej zabawy mieszkańców i zespołowiczów. Nie trzeba umieć tańczyć, wystarczyć chęć do dobrej zabwy – zapewnia Rafał Ślipek.
Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie biletyonline.starakopalnia.walbrzych.pl. Obecnie obowiązuje cena promocyjna – 50 zł za bilet dla pary lub 40 zł za bilet pojedynczy. Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na kolejne inicjatywy jubileuszowe. „Potańcówka” z Zespołem Pieśni i Tańca „Wałbrzych” już 26 kwietnia o godzinie 19.oo.
um.walbrzych.pl
Znakomite rozpoczęcie serii meczów sparingowych przez reprezentację U20! W pierwszym spotkaniu kontrolnym reprezentacja Polski U20, prowadzona przez naszego trenera Andrzeja Adamka, odniosła bardzo przekonujące zwycięstwo nad reprezentacją Czech 90:49!
czytaj więcejZaraz po podpisaniu kontraktu z nowym zawodnikiem postanowiliśmy zadać kilka pytań Leemetowi Böcklerowi. W krótkiej rozmowie nasz nowy „nabytek” zdradził nam jakie były jego pierwsze myśli, gdy „na stole” pojawiła się oferta z Górnika, a także, jaka będzie jego rola w drużynie w nadchodzącym sezonie.
czytaj więcejTuż po wczorajszym ogłoszeniu transferu Leemeta Böcklera porozmawialiśmy z trenerem Andrzejem Adamkiem. Wałbrzyski szkoleniowiec opowiedział nam o kulisach rozmów z zawodnikiem, jego roli w systemie taktycznym na nowy sezon oraz o tym, dlaczego profil mentalny Böcklera idealnie wpisuje się w wymagający, wałbrzyski charakter.
czytaj więcejTeraz możemy to już oficjalnie potwierdzić! Nasz sztab intensywnie pracuje nad budową nowego sezonu! Najważniejszy element tej układanki? Fundament, od którego zaczynamy tworzyć nowy zespół. Kapitan zostaje z nami na kolejne 2 lata!
czytaj więcejMiasto Bielawa, Przedszkole Publiczne nr 4 oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają Przedszkolaków z Bielawskich Przedszkoli z dorosłym opiekunem na: WIELKI WYŚCIG MAŁYCH KOLARZY, który odbędzie się 30 maja (sobota) - Stadion KP Bielawianka ul. Sportowa 10. Rozpoczęcie o godz. 10:00.
czytaj więcej