Pół tysiąca treningów, ponad dwa tysiące informacji w mediach oraz tysiące ćwiczących - tegoroczny Narodowy Dzień Sportu za nami. W sobotę, 19 września, w całym kraju odbyły się bezpłatne treningi sportowe dla dorosłych i dzieci. Polacy i Polki już po raz ósmy udowodnili, że kochają sport!
Zaczynając od sportów drużynowych, takich jak piłka nożna, siatkówka, hokej czy koszykówka, poprzez spokojne dyscypliny jak joga, tai chi, golf oraz pilates, a kończąc na treningach pełnych wrażeń - futbolu australijskim, stand up paddle, gimnastyce artystycznej i nartach wodnych - w ramach 8. edycji Narodowego Dnia Sportu było w czym wybierać. Jak zawsze to wielkie święto wszystkich osób aktywnych fizycznie było również doskonałym pretekstem do rozpoczęcia nowej, sportowej przygody. Udział we wszystkich wydarzeniach był bezpłatny, a w tym roku organizatorzy przenieśli się również do internetu, gdzie można było oglądać m.in. wydarzenia na żywo.
„- Poprzednie edycje Narodowego Dnia Sportu przyciągały tysiące osób i również tym razem Polacy i Polki zmobilizowali się i stanęli na wysokości zadania, udowadniając jednocześnie, że jesteśmy narodem, który lubi ćwiczyć. Trzeba go tylko do tego zachęcić – podsumowuje tegoroczną edycję Krystyna Radkowska, Prezeska Fundacji Zwalcz Nudę, organizatora kampanii. – W tym roku uczestniczyć w wydarzeniu można było również w domu, bo w ramach Narodowego Dnia Sportu wraz z partnerami zorganizowaliśmy treningi online na żywo oraz stworzyliśmy wielką bazę treningów dostępnych na co dzień w internecie”. Do uprawiania sportu w ten wyjątkowy dzień namawiali również wybitni polscy sportowcy i wybitne polskie sportsmenki. Do grona drużyny Narodowego Dnia Sportu dołączyli m.in. Paweł Korzeniowski, Sebastian Świderski, Hubert Hurkacz, Artur Siódmiak czy Paulina Woźniak. Bezpłatny trening przeprowadzili m.in. utytułowany polski judoka Krzysztof Wiłkomirski oraz brązowa medalistka w wioślarstwie z Rio de Janeiro Joanna Hentka.
W 2020 roku Polacy i Polki rozgrzewali się również przed wielkim finałem Narodowego Dnia Sportu. W tegorocznej edycji można było wziąć udział bowiem w Wielkiej Rozgrzewce za pośrednictwem aplikacji Endomondo. Uczestniczki i uczestnicy sprawdzili swoje umiejętności, mogli poprawić kondycję, odkryć na nowo sportowe pasje, promować aktywność fizyczną, a także wziąć udział w ogólnopolskiej rywalizacji województw. Najbardziej aktywnym sportowo województwem zostało województwo mazowieckie. Mieszkańcy Mazowsza ćwiczyli wspólnie aż 518 060 minut, czyli w przeliczeniu – blisko 12 miesięcy!
W tym roku, w wyniku pandemii, wiele związków, organizacji sportowych, przedstawicieli tego środowiska borykało i ciągle boryka się z problemami i trudnościami w działalności – muszą dostosować się do zmieniających się obostrzeń czy przenieść treningi do internetu. Obecna sytuacja daje jednak również nowe możliwości rozwoju na nieznanych dotąd obszarach. W związku z tym w ramach Narodowego Dnia Sportu organizatorzy stworzyli specjalną przestrzeń do wymiany doświadczeń i opinii – panel dyskusyjny „Wyzwania środowiska sportowego w dobie pandemii”. Wzięli w nim udział przedstawiciele związków sportowych, komitetów, Ministerstwa Sportu oraz sportowcy. Wspólnie starali się wypracować rekomendacje, które ułatwią organizację wydarzeń sportowych czy treningów w przyszłości. „– W tej chwili jesteśmy na etapie wdrażania wydarzeń hybrydowych na rynku eventowym. To będą wydarzenia, w których z jednej strony będzie można uczestniczyć na miejscu na PGE Narodowym, a z drugiej strony brać udział online. Mam wrażenie, że hybryda jest przyszłością i nawet gdy skończy się pandemia, to będziemy korzystać z takiej możliwości spotkań. Dzięki hybrydzie możliwe staje się obniżenie kosztów oraz, co bardzo ważne, w spotkaniach mogą uczestniczyć te osoby, które nie mogą przybyć na miejsce” – mówi Monika Borzdyńska, Dyrektor ds. Komunikacji, Promocji i Marketingu PGE Narodowego. Panel odbył się 17 września na PGE Narodowym w Warszawie.
Tegoroczny Narodowy Dzień Sportu był współfinansowany przez Ministerstwo Sportu.
Patronat medialny:
TVP Sport
Radio Eska
Tygodnik Przegląd
Wprost
Nasze Miasto
Fit.pl
Stress Free
Fitrepublic.pl
Asystent-trenera.pl
Joga-joga
Dlastudenta.pl
biegologia.pl
www.golfpl.com
leszczynskisport.pl
polski.fitness
TOP Golf
Elitarny Klub Golfowy
Golf.pl
TV golf.pl
Dla Was Info
Bosonamacie.pl
Twoje-miasto.pl
Golf Channel Polska
Patronat honorowy:
Minister Sportu
Polski Komitet Olimpijski
Polski Komitet Paraolimpijski
Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich
Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy
Rzecznik Praw Dziecka
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego
Marszałek Województwa Mazowieckiego
Marszałek Województwa Wielkopolskiego
Marszałek Województwa Dolnośląskiego
Marszałek Województwa Lubuskiego
Marszałek Województwa Opolskiego
Marszałek Województwa Lubelskiego
Marszałek Województwa Podkarpackiego
Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Marszałek Województwa Podlaskiego
Marszałek Województwa Małopolskiego
Kontakt dla mediów
Aleksandra Stronkowska
promocja@zwalcznude.pl
tel. 665 590 237
W miniony weekend w Głuszycy odbył się Pierwszy Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki. Zawody rozgrywały się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głuszycy. Zjechały drużyny między innymi z Zawiercia, Łodzi, Poznania, Sieradza, Warszawy, Krotoszyna łącznie ponad setka zawodników z 6 województw, aby zmierzyć się w siatkarskim turnieju.
Było profesjonalnie, ekscytująco, emocje na trybunach wrzały. Choć spotkanie rozgrywało się w duchu Fair Play, to żadna z drużyn nie odpuszczała, a w grze było widać zaciętą rywalizację zespołów. Klub UKS KINDER VOLLEYBALL, w którym grają zawodnicy również z naszej gminy, rozłożył na łopatki inne drużyny, zajmując pierwsze miejsca w kategorii 2 na 2 oraz 3 na 3. No cóż, mistrz może być tylko jeden, a Gmina Głuszyca jest dumna, że tak ważne siatkarskie wydarzenia dzieją się u nas.
Zmarł Marek Henczka, nauczyciel, prezes Wałbrzyskiego Klubu Biegacza "Podzamcze" i przede wszystkim propagator sportu. Marek Henczka był między innymi kolarzem i biegaczem. Kochał sport i zarażał nim młodzież. Był nauczycielem wychowania fizycznego w PSP nr 6 w Wałbrzychu, jak również animatorem sportu i życia społeczno-kulturalnego w Wałbrzychu i regionie.
czytaj więcejFinał na PGE Narodowym, uczestnictwo w meczu reprezentacji Polski oraz spotkanie z kadrą narodową – to najważniejsze atrakcje czekające w XXIV edycji Pucharu Tymbarku, największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci. W tym Pucharze swoją karierę rozpoczynali m.in. Paulina Dudek (Paris Saint-Germain), Ewa Pajor (VfL Wolfsburg), Arkadiusz Milik (Juventus) czy Piotr Zieliński (SSC Napoli). Ruszyły zapisy do kolejnej edycji - będziemy bardzo wdzięczni za podzielenie się tą informacją z Państwa odbiorcami.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całym materiałem wraz z komentarzem reprezentanta Polski w piłce nożnej, Adama Buksy, wiceprezesa PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego, Adama Kaźmierczaka oraz Krzysztofa Pawińskiego, CEO Grupy Maspex.
W sobotę 23 września w godzinach 12:00-16:00 na terenie wałbrzyskiego Aqua Zdroju odbędą się 1. Wałbrzyskie Targi Sportu podczas których kibice oraz mieszkańcy będąmogli zapoznać się z ofertą lokalnych klubów sportowych.
Podczas targów pojawi się okazja rozmowy z wałbrzyskimi sportowcami, ale także zaplanowano gry, zabawy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Organizatorzy zachęcają do aktywnego udziału i stroj sportowy jest jak najbardziej wskazany.
24 września 2023r. w godzinach 10:00-16:00 na terenie Starej Kopalni odbędzie się Festiwal Rowerowy Aglomeracji Wałbrzyskiej będący podsumowaniem projektu pt. "Rozwój turystyki rowerowej Ziemi Broumovskiej i Aglomeracji Wałbrzyskiej" dofinansowanego z Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska.
czytaj więcej