Świetny początek sezonu halowego zanotowali lekkoatleci LKS-u Górnik Wałbrzych. W rozegranych w czeskim Jabloncu Mistrzostwach Dolnego Śląska nasi reprezentanci wywalczyli 13 medali, a także poprawili wiele rekordów życiowych.
Po zmaganiach na odkrytych arenach przyszedł czas na inaugurację sezonu halowego. Bardzo udaną inaugurację, należy podkreślić, gdyż wyjazd do czeskiego Jablonca, który tradycyjnie już gościł uczestników MDŚ w lekkoatletyce, przyniósł przedstawicielom Górnika aż 13 różnokolorowych krążków w kategoriach U-16, U-18, U-20.
Po złote medale sięgnęli kulomioci: Kacper Kuczaj, Kamil Kuczaj, Alicja Gnyp, Maciej Wojciechowski oraz Martyna Sterenga, córka byłego koszykarza Górnika Wałbrzych – Marcina, która rywalizuje w skoku w dal. Oprócz wspomnianych poniżej w komplecie medalistów barw naszego klubu za południową granicą bronili również Maja Olszak, Weronika Ożga, Wiktoria Mrowiec, Kamila Świątek oraz Aleksandra Liśkiewicz, które choć zakończyły zmagania poza podium, to uzyskały całkiem niezłe wyniki jak na tę część sezonu.
Mistrzostwa Dolnego Śląska w lekkoatletyce
Wyniki LKS-u Górnik Wałbrzych
Złote medale:
Aleksandra Tomaszewska: skok w dal (U-20), 5.15 m
Kacper Kuczaj: kula 5 kg (U-16), 12.09 m
Martyna Sterenga: skok w dal (U-16), 5.50 m
Kamil Kuczaj: kula 6 kg (U-20), 15.52 m
Alicja Gnyp: kula 3 kg (U-16), 11.00 m
Maciej Wojciechowski: kula 5 kg (U-18), 13.48 m
Srebrne medale:
Aurelia Babik: kula 4 kg (U-20), 10.18 m
Martyna Sterenga: 60 m p.pł (U-16), 9.63 s
Ada Polerowicz: skok w dal (U-18), 4.91 m
Kamila Ślawska: kula 3 kg (U-18), 11.71 m
Brązowe medal:
Oskar Partyka: kula 6 kg (U-20), 13.39 m
Ada Polerowicz: 60 m (U-20), 7.93 s
Emilia Kulik: skok w dal (U-18), 4.54 m
Źródło: 30minut.pl
Aqua Zdrój Wałbrzych uruchamia Amatorską Ligę Pływacką – nowy projekt skierowany do dorosłych amatorów, którzy chcą sprawdzić swoją formę, poczuć sportową rywalizację i rozwijać swoje umiejętności w profesjonalnych warunkach.
czytaj więcejNie czekaj na wiosnę, zadbaj o kondycję i dołącz do Świdnickiego Tygodnia Walki z Otyłością! W dniach od 2 do 8 marca 2026 roku odbędzie się 7. Świdnicki Bieg Bez Oponki – wirtualny bieg na 5 km, w którym każdy może wziąć udział, niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania. Możesz biegać, maszerować, uprawiać Nordic Walking, a nawet pokonać dystans na bieżni w domu.
czytaj więcejWracają wspomnienia z zeszłego roku – turnieju, który dostarczył nam tylu emocji, wzruszeń i czystej sportowej radości. To właśnie takie chwile budują historię drużyny i jednoczą wszystkich kibiców wokół wspólnego celu.
czytaj więcejEmocje już opadły i przyszedł czas na podsumowanie 18. Maratonu Pieszego Sudecka Żyleta.
czytaj więcejZwyciężamy w Warszawie po spotkaniu, w którym pokazaliśmy dwie znakomite odsłony — bardzo dobrą pierwszą połowę oraz świetnie rozegraną ostatnią kwartę. To właśnie te fragmenty meczu pozwoliły nam zbudować przewagę i ostatecznie sięgnąć po komplet punktów.
czytaj więcej