1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” - przy tej okazji przypominamy o największym biegu pamięci w kraju, który organizowany jest już od 7 lat w ponad 200 miastach Polski i świata.
W obchodach bierze udział również Gmina Wałbrzych i Centrum AQUA ZDRÓJ, którzy współorganizują lokalną piątą edycję wydarzenia. Wałbrzyski bieg odbędzie się w niedzielę 3 marca 2019 r. w Parku Miejskim im. Jana III Sobieskiego. Zapraszamy wszystkich do udziału i uczczenia swoją obecnością pamięci o żołnierzach polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego.
Dystans biegu to 1963 m lub ok. 6 km. Start obu biegów nastąpi wspólnie o godz.12.00 z ul. Żwirki i Wigury przy hali lekkoatletycznej w dzielnicy Nowe Miasto. Bieg główny o długości 1963 m ma za zadanie upamiętnić rok śmierci ostatniego żołnierza wyklętego – Józefa Franczaka, ps. Lalek. W programie również biegi dla dzieci i młodzieży. Każdy uczestnik, który ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal.
Program Szczegółowy:
godz. 11.20 - start biegu dla dzieci
godz. 12:00 - start biegu Głównego na dystansie 1963 m
godz. 12:00 - start biegu dodatkowego na dystansie 6 km (limit czasowy do 1 h)
godz. 13:30 - uroczyste zakończenie imprezy
Zapisy na www.online.datasport.pl
Bieżące informacje na stronie: www.facebook.com/events/1057578397756507
Regulamin Biegu www.tropemwilczym.pl
Drużyna Wałbrzyskiego Klubu Curlingowego Team Stych obroniła tytuł Mistrza Polski, triumfując w Mistrzostwach Polski w curlingu 2026, które odbyły się w dniach 4–8 marca w Łodzi. Po emocjonującej rywalizacji zespół skipa Konrada Stycha ponownie sięgnął po złoty medal krajowego czempionatu.
czytaj więcejKarkonoski Klub Karate Shotokan ogłasza nowy nabór do grup początkujących. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci już od 5 roku życia, aż po dorosłych. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu.
czytaj więcejZ ogromną radością informujemy, że do naszej drużyny dołącza Ryan Taylor – zawodnik doskonale znany kibicom ORLEN Basket Liga . W ubiegłym sezonie reprezentował barwy Anwil Włocławek , gdzie dał się poznać jako wszechstronny, dynamiczny i niezwykle ambitny koszykarz.
czytaj więcejTurniej w Sosnowcu pozostanie w naszej pamięci jako wyjątkowe wydarzenie, pełne sportowych emocji i niezapomnianych chwil.
czytaj więcejRowerem do PszennaSpełnia się wieloletni postulat mieszkańców miasta i okolicy. Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa drogi pieszo-rowerowej od ulicy Przemysłowej do Pszenna. Rada Miejska wyraziła zgodę na zawarcie porozumienia ze Skarbem Państwa - Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu, które umożliwi budowę nowego ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi krajowej nr 35. To pierwszy etap prac, kolejne będą realizowane – wedle zapewnień GDDKiA – w latach 2027-2028.
czytaj więcej