Od dwóch spotkań przed własną publicznością piłkarze Górnika rozpoczną tegoroczną batalię o utrzymanie w III lidze. Teoretycznie wałbrzyszan czeka nieco łatwiejsza walka, gdyż zgodnie z ustaleniami odpowiedzialnego za naszą grupę, Opolskiego Związku Piłki Nożnej, ligę opuszczą jedynie trzy, a nie jak wcześniej informowano - pięć zespołów.
W teorii wzrosły szanse biało-niebieskich na utrzymanie na dotychczasowym szczeblu, choć trener Robert Bubnowicz studzi optymistyczne nastroje podkreślając, iż z II ligą mogą się pożegnać 2 lub nawet 3 drużyny, co oznacza, iż spadkowiczów z naszej grupy będzie znacznie więcej aniżeli wspomniana liczba trzech ekip. Obecnie Górnicy plasują się na 15. miejscu, czyli pierwszej bezpiecznej pozycji, a spadkiem najbardziej zagrożone są: Unia Turza Śląska, Lechia Dzierżoniów oraz Olimpia Kowary.
Mając przed sobą trudne mecze rundy wiosennej podopieczni trenerów Bubnowicza oraz Morawskiego dość wcześnie, bo już 7 stycznia rozpoczęli przygotowania do odsłony rewanżowej rozgrywek. Ze względów finansowych nie ma oczywiście mowy o wyjeździe na jakiekolwiek zgrupowanie poza Wałbrzychem, piłkarze trenują na stadionie na Nowym Mieście oraz korzystają z obiektu Aqua-Zdroju. W ramach przygotowań nasi rozegrają aż 9 spotkań sparingowych. Przed nami potyczki kontrolne z Victorią Świebodzice (21 stycznia), SK Trutnov (29 stycznia), Sołą Oświęcim (4 lutego), Olimpią Hradec Kralove (11 lutego), Piastem Nowa Ruda (18 lutego), Zjednoczonymi Żarów (22 lutego), Polonią Stalą Świdnica (25 lutego), Olimpią Kamienna Góra (4 marca) oraz Sokołem Marcinkowice (11 marca). Jak wspomnieliśmy, liga rozpocznie się od dwóch spotkań przed własną publicznością. Tydzień po sparingu z Sokołem podejmować będziemy Falubaz Zielona Góra, a 25 marca zmierzymy się ze Stalą Bielsko-Biała.
Na koniec naszej pierwszej relacji z przygotowań wałbrzyszan kilka słów na temat sytuacji kadrowej Górnika. A ta tradycyjnie już jest nie do pozazdroszczenia. W pierwszym tygodniu zajęć uczestniczyło około 15 graczy, głównie młodszych piłkarzy. Z bardziej doświadczonych zawodników można było zauważyć Dariusza Michalaka, Jana Rytko, Sebastiana Surmaja oraz Marcina Morawskiego. Trudno obecnie powiedzieć, jak potoczą się losy Grzegorza Michalaka, który jesienią zapowiedział ostateczny rozbrat z futbolem. Nie wiadomo również, co będzie z Norbertem Pierzgą, a także Marcinem Gawlikiem. Ten ostatni w przerwie świąteczno-noworocznej odniósł dość poważną kontuzję, która na pewno wyeliminuje go na jakiś czas z gry. Na jak długo, o tym przekonamy się w najbliższych dniach po konsultacjach z doktorem Fickiem z Bierunia.
Tabela III ligi
1. GKS 1962 Jastrzębie 17 38 32:14
2. Ruch Zdzieszowice 17 33 25:14
3. Stal Brzeg 17 29 30:24
4. Rekord Bielsko-Biała 17 29 30:18
5. Skra Częstochowa 17 28 25:18
6. Stal Bielsko-Biała 17 28 29:16
7. Pniówek Pawłowice Śl. 17 26 30:28
8. Piast Żmigród 17 25 24:27
9. Ślęza Wrocław 17 24 28:29
10. KS Polkowice 17 24 26:18
11. Górnik II Zabrze 17 23 26:23
12. Miedź II Legnica 17 23 25:26
13. Falubaz Zielona G. 17 20 22:31
14. Śląsk II Wrocław 17 17 19:26
15. Górnik Wałbrzych 17 14 10:22
16. Unia Turza Śląska 17 12 20:32
17. Lechia Dzierżoniów 17 11 11:27
18. Olimpia Kowary 17 11 21:40
Źródło : 30 minut
W miniony weekend w Głuszycy odbył się Pierwszy Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki. Zawody rozgrywały się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głuszycy. Zjechały drużyny między innymi z Zawiercia, Łodzi, Poznania, Sieradza, Warszawy, Krotoszyna łącznie ponad setka zawodników z 6 województw, aby zmierzyć się w siatkarskim turnieju.
Było profesjonalnie, ekscytująco, emocje na trybunach wrzały. Choć spotkanie rozgrywało się w duchu Fair Play, to żadna z drużyn nie odpuszczała, a w grze było widać zaciętą rywalizację zespołów. Klub UKS KINDER VOLLEYBALL, w którym grają zawodnicy również z naszej gminy, rozłożył na łopatki inne drużyny, zajmując pierwsze miejsca w kategorii 2 na 2 oraz 3 na 3. No cóż, mistrz może być tylko jeden, a Gmina Głuszyca jest dumna, że tak ważne siatkarskie wydarzenia dzieją się u nas.
Zmarł Marek Henczka, nauczyciel, prezes Wałbrzyskiego Klubu Biegacza "Podzamcze" i przede wszystkim propagator sportu. Marek Henczka był między innymi kolarzem i biegaczem. Kochał sport i zarażał nim młodzież. Był nauczycielem wychowania fizycznego w PSP nr 6 w Wałbrzychu, jak również animatorem sportu i życia społeczno-kulturalnego w Wałbrzychu i regionie.
czytaj więcejFinał na PGE Narodowym, uczestnictwo w meczu reprezentacji Polski oraz spotkanie z kadrą narodową – to najważniejsze atrakcje czekające w XXIV edycji Pucharu Tymbarku, największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci. W tym Pucharze swoją karierę rozpoczynali m.in. Paulina Dudek (Paris Saint-Germain), Ewa Pajor (VfL Wolfsburg), Arkadiusz Milik (Juventus) czy Piotr Zieliński (SSC Napoli). Ruszyły zapisy do kolejnej edycji - będziemy bardzo wdzięczni za podzielenie się tą informacją z Państwa odbiorcami.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całym materiałem wraz z komentarzem reprezentanta Polski w piłce nożnej, Adama Buksy, wiceprezesa PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego, Adama Kaźmierczaka oraz Krzysztofa Pawińskiego, CEO Grupy Maspex.
W sobotę 23 września w godzinach 12:00-16:00 na terenie wałbrzyskiego Aqua Zdroju odbędą się 1. Wałbrzyskie Targi Sportu podczas których kibice oraz mieszkańcy będąmogli zapoznać się z ofertą lokalnych klubów sportowych.
Podczas targów pojawi się okazja rozmowy z wałbrzyskimi sportowcami, ale także zaplanowano gry, zabawy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Organizatorzy zachęcają do aktywnego udziału i stroj sportowy jest jak najbardziej wskazany.
24 września 2023r. w godzinach 10:00-16:00 na terenie Starej Kopalni odbędzie się Festiwal Rowerowy Aglomeracji Wałbrzyskiej będący podsumowaniem projektu pt. "Rozwój turystyki rowerowej Ziemi Broumovskiej i Aglomeracji Wałbrzyskiej" dofinansowanego z Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska.
czytaj więcej