Zawodnicy sekcji motocrossu WSM Chełmiec wywalczyli miejsca na podium podczas Rundy Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej i Pucharu Polski. To był bardzo udany weekend dla naszych zawodników, którzy rywalizowali w Nowym Kościele w zawodach Cross Country z czołowymi zawodnikami z kraju. W Mistrzostwach Polski Strefy Zachodniej, które odbyły się w sobotę w klasie Młodzik 10-15 lat na motocyklach do 85 cm3 nasz klub wystawił 4 zawodników. Po godzinie ścigania w kurzu i pełnym słońcu, dwóch naszych zawodników wywalczyło miejsce na podium: II miejsce zajął Krystian Szostak na motocyklu Yamaha, natomiast III miejsce wywalczył Kacper Borkowski na Hondzie.
Podobna sytuacja miała miejsce w klasie Junior 14-19 lat do 250 cm3, w której po półtorej godziny ścigania, dwóch z naszych trzech startujących zawodników stanęło na podium: II miejsce zajął Sebastian Krawczyk na motocyklu Yamaha, a III miejsce zajął Bartek Szutowski na motocyklu Honda - obecnie lider klasyfikacji generalnej. O wielkim pechu może mówić kolejny nasz zawodnik w tej klasie Paweł Bocheński, który zaliczył wywrotkę i zajął niewdzięczne 4 miejsce, wjeżdżając na metę 2 sek. za trzecim Bartkiem. W niedzielę natomiast została rozegrana Runda Pucharu Polski, w której po raz pierwszy w klasie Junior wystartował Sebastian Krawczyk. Był to bardzo udany debiut naszego młodego zawodnika, który w trakcie dwóch godzin ciężkiej rywalizacji dysponował bardzo szybkim tempem i ostatecznie wywalczył II miejsce. - Cieszymy się, że oprócz młodej kadry żużlowej również nasi najmłodsi zawodnicy sekcji motocrossu odnoszą swoje sukcesy w tak prestiżowych zawodach pokazując, że jesteśmy klubem z którym należy się liczyć – mówi Paweł Isański. . (red)
źródło: 30minut
Ferie pełne wrażeń, niepowtarzalne górskie widoki, lokalne przysmaki i atrakcje dla całych rodzin – tak zapowiada się Dolnośląska Zima 2026. Samorząd Województwa Dolnośląskiego zaprasza do lokalnych kurortów, gdzie w weekendy prezentowana będzie turystyczna oferta regionu.
czytaj więcejOd 17.01.2026 r. Ośrodek Góra Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach zaprasza na narty i snowboard. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest wyciąg orczykowy, taśma dla dzieci i początkujących oraz strefa SKI FUN. Na terenie ośrodka funkcjonuje Szkoła FUN której instruktorzy oferują naukę jazdy na nartach i snowboardzie.
czytaj więcejPrzed nami czas wielkich przygotowań zwieńczony spotkaniami w gronie rodziny oraz przyjaciół. Za chwilę również Sylwester i Nowy Rok, a wraz z nim wiele postanowień i planów …
czytaj więcejKolejna kolejka ORLEN Basket Liga przed nami! Tym razem nasza twierdza – Aqua Zdrój Wałbrzych– stanie do obrony w starciu z aktualnym Mistrzem Polski, drużyną Legia Kosz
czytaj więcejZAKOŃCZENIE SEZONU 2025 z udziałem Mistrza Świata w Petanque – Diego Rizzi mamy za nami, a na koniec KSP Jedlina zdobywa jeszcze jedno złoto!
czytaj więcej