Nasz niedawny tekst poświęcony dopingowi Górnika PWSZ odbił się szerokim echem wśród kibiców. Część osób krytycznie odniosła się do słów, w których przypominaliśmy, iż fani powinni być ze swymi ulubieńcami na dobre, a przede wszystkim na złe. Wielu jednak, w tym sami piłkarze, dziękowało nam za podjętą akcję, której celem było zachęcenie
wałbrzyszan do przyjścia na stadion przy ulicy Ratuszowej.
Wielu fanów źle odebrało nasz
tekst wypominając na przykład brak jakiejkolwiek informacji o wyjeździe i dopingu biało-niebieskich podczas wysoko przegranego spotkania w Legnicy. Nie chcieliśmy jednak nikogo krytykować, a jedynie zaprosić do przyjścia na mecz i poprosić o wsparcie Górników, którzy przed meczem z Jarotą Jarocin bardzo potrzebowali dopingu kibiców. Wydaje się, iż nasza akcja przyniosła odpowiedni efekt, bowiem w porównaniu z pierwszym meczem z Bytovią, pojedynek z Jarotą oglądała znacznie większa liczba widzów, którzy przez 90 minut zagrzewali swych ulubieńców do walki. Dla nas ważne jest
również to, iż tekst spotkał się z życzliwym odbiorem samych zawodników, którzy w tym tygodniu zwrócili się do nas z prośbą o to, aby zachęcić kibiców do odwiedzin w sobotę stadionu na Białym Kamieniu i dopingu w meczu z Zagłębiem Sosnowiec. W imieniu
biało-niebieskich wypowiedział się Marcin Morawski.
-Zwracamy się z apelem do fanów o przyjście na jutrzejszy pojedynek. Bez Was
i Waszego dopingu nasza gra nie sprawia nam takiej frajdy, jak wtedy gdy czujemy, iż nasi kibice są dwunastym zawodnikiem Górnika. Obiecujemy, że zagramy dla Was, że powalczymy o zwycięstwo. Szanujemy wszystkich kibiców za to, co dla nas zrobili i dziękujemy również za daleki wyjazd do Chojnic i doping w meczu z liderem II ligi. Za Waszą pomoc odwdzięczymy się dobrymi wynikami- powiedział popularny „Maradona”.
Na mecz z Zagłębiem warto się również wybrać po to, aby sprawdzić jak się spisuje nasz nowy – stary nabytek, czyli Roman Maciejak, który przed tygodniem rozwiązał umowę z Piastem Gliwice i być może już jutro zrewanżuje się za okazane zaufanie trafiając do siatki
rywali.
źródło: 30minut
Zmarł Marek Henczka, nauczyciel, prezes Wałbrzyskiego Klubu Biegacza "Podzamcze" i przede wszystkim propagator sportu. Marek Henczka był między innymi kolarzem i biegaczem. Kochał sport i zarażał nim młodzież. Był nauczycielem wychowania fizycznego w PSP nr 6 w Wałbrzychu, jak również animatorem sportu i życia społeczno-kulturalnego w Wałbrzychu i regionie.
czytaj więcejFinał na PGE Narodowym, uczestnictwo w meczu reprezentacji Polski oraz spotkanie z kadrą narodową – to najważniejsze atrakcje czekające w XXIV edycji Pucharu Tymbarku, największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci. W tym Pucharze swoją karierę rozpoczynali m.in. Paulina Dudek (Paris Saint-Germain), Ewa Pajor (VfL Wolfsburg), Arkadiusz Milik (Juventus) czy Piotr Zieliński (SSC Napoli). Ruszyły zapisy do kolejnej edycji - będziemy bardzo wdzięczni za podzielenie się tą informacją z Państwa odbiorcami.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całym materiałem wraz z komentarzem reprezentanta Polski w piłce nożnej, Adama Buksy, wiceprezesa PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego, Adama Kaźmierczaka oraz Krzysztofa Pawińskiego, CEO Grupy Maspex.
W sobotę 23 września w godzinach 12:00-16:00 na terenie wałbrzyskiego Aqua Zdroju odbędą się 1. Wałbrzyskie Targi Sportu podczas których kibice oraz mieszkańcy będąmogli zapoznać się z ofertą lokalnych klubów sportowych.
Podczas targów pojawi się okazja rozmowy z wałbrzyskimi sportowcami, ale także zaplanowano gry, zabawy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Organizatorzy zachęcają do aktywnego udziału i stroj sportowy jest jak najbardziej wskazany.
24 września 2023r. w godzinach 10:00-16:00 na terenie Starej Kopalni odbędzie się Festiwal Rowerowy Aglomeracji Wałbrzyskiej będący podsumowaniem projektu pt. "Rozwój turystyki rowerowej Ziemi Broumovskiej i Aglomeracji Wałbrzyskiej" dofinansowanego z Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska.
czytaj więcejNarodowy Dzień Sportu 17 września 2023r. Fundacja Zwalcz Nudę czeka na zgłoszenia.
Jak wynika z badań, 30% uczniów w szkołach korzysta ze zwolnienia z wychowania fizycznego, a w Polsce występuje problem z nadmiarem wystawiania takich zwolnień. Od kilku lat media mówią o tym, że dzieci rezygnują z WF-u między innymi dlatego, że czują niechęć przed lekcją, stresują się, bo nie potrafią wykonać pewnych ćwiczeń. Lekarze natomiast biją na alarm, że rośnie odsetek otyłości wśród dzieci i młodzieży. Czy jest inny sposób, aby przekonać dzieci do sportu?