,,Górale" to wyścig dla wszystkich: amatorów i licencjonowanych zawodników, dorosłych i dzieci oraz kibicujących im rodzin. A wszystko w malowniczych plenerach Łomnicy, tuż przy wyciągu narciarskim i Łomnickiej Chacie.
4 września miłośnicy dwóch kółek będą mieli okazję wziąć udział w III edycji wyścigu ,,Górale na start". Dla dzieci w wieku 7-12 lat przygotowano konkurencję pn. ,,Mali górale na start!!", w której będą się zmagać o Puchar Burmistrza Głuszycy. ,,Górale" to jedna impreza rowerowa i dwie rywalizacje. Startować będą wszyscy razem (w kategoriach wiekowych), klasyfikowani będą jednak osobno, zarówno w kategoriach licencjonowanych, jak i zupełnie amatorskich.
Poniżej przedstawimy poszczególne kategorie: Szkrabiątka K i M - roczniki: 2002-2003, Szkraby K i M - roczniki: 2000-2001, Żak i Żakina - roczniki: 1998-1999, Młodzik i Młodziczka - roczniki: 1996-1997, Junior Młodszy i Juniorka Młodsza - roczniki: 1995-1994, Junior i Juniorka - roczniki: 1993-1992, Open M - roczniki: 1991-1981, Open K - roczniki: 1991-1980, Masters I - roczniki: 1979-1970, Masters II - roczniki: 1969 i starsze, Masters K - roczniki: 1979 i starsze.
Program zawodów: 9:45 - odprawa, 10:00 - Żak K i M, 10:30 - Młodzicy K i M, 11:15 - Junior Młodszy, 12:20 - Junior Juniorka, Open K, 12:30 - Szkrabiątka K I M, 12:40 - Szkraby K i M, 13:35 - Elita M + Masters I i II, 15:15 - zakończenie wyścigu.
Do udziału w sportowych zmaganiach można zapisywać się w sobotę 4 września już od godz. 8. Same zmagania sportowe rozpoczną się o godz. 10 i potrwają do godziny 15. Organizatorzy zaplanowali również konkursy i inne atrakcje dla publiczności.
W wyścigu pn. ,,Mali górale na start!" mogą wziąć udział dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Zapisy na godzinę przed startem uczestników w danej kategorii. Każde dziecko powinno zgłosić się z rowerem, kaskiem, ważną legitymacją szkolną oraz pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych na udział w wyścigu. Zgodę powinni posiadać także ci uczestnicy wyścigu ,,Górale na start", którzy nie ukończyli 18 roku życia.
Współorganizatorem wyścigu jest gmina Głuszyca.
źródło: gluszyca.pl
Zmarł Marek Henczka, nauczyciel, prezes Wałbrzyskiego Klubu Biegacza "Podzamcze" i przede wszystkim propagator sportu. Marek Henczka był między innymi kolarzem i biegaczem. Kochał sport i zarażał nim młodzież. Był nauczycielem wychowania fizycznego w PSP nr 6 w Wałbrzychu, jak również animatorem sportu i życia społeczno-kulturalnego w Wałbrzychu i regionie.
czytaj więcejFinał na PGE Narodowym, uczestnictwo w meczu reprezentacji Polski oraz spotkanie z kadrą narodową – to najważniejsze atrakcje czekające w XXIV edycji Pucharu Tymbarku, największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci. W tym Pucharze swoją karierę rozpoczynali m.in. Paulina Dudek (Paris Saint-Germain), Ewa Pajor (VfL Wolfsburg), Arkadiusz Milik (Juventus) czy Piotr Zieliński (SSC Napoli). Ruszyły zapisy do kolejnej edycji - będziemy bardzo wdzięczni za podzielenie się tą informacją z Państwa odbiorcami.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całym materiałem wraz z komentarzem reprezentanta Polski w piłce nożnej, Adama Buksy, wiceprezesa PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego, Adama Kaźmierczaka oraz Krzysztofa Pawińskiego, CEO Grupy Maspex.
W sobotę 23 września w godzinach 12:00-16:00 na terenie wałbrzyskiego Aqua Zdroju odbędą się 1. Wałbrzyskie Targi Sportu podczas których kibice oraz mieszkańcy będąmogli zapoznać się z ofertą lokalnych klubów sportowych.
Podczas targów pojawi się okazja rozmowy z wałbrzyskimi sportowcami, ale także zaplanowano gry, zabawy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Organizatorzy zachęcają do aktywnego udziału i stroj sportowy jest jak najbardziej wskazany.
24 września 2023r. w godzinach 10:00-16:00 na terenie Starej Kopalni odbędzie się Festiwal Rowerowy Aglomeracji Wałbrzyskiej będący podsumowaniem projektu pt. "Rozwój turystyki rowerowej Ziemi Broumovskiej i Aglomeracji Wałbrzyskiej" dofinansowanego z Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska.
czytaj więcejNarodowy Dzień Sportu 17 września 2023r. Fundacja Zwalcz Nudę czeka na zgłoszenia.
Jak wynika z badań, 30% uczniów w szkołach korzysta ze zwolnienia z wychowania fizycznego, a w Polsce występuje problem z nadmiarem wystawiania takich zwolnień. Od kilku lat media mówią o tym, że dzieci rezygnują z WF-u między innymi dlatego, że czują niechęć przed lekcją, stresują się, bo nie potrafią wykonać pewnych ćwiczeń. Lekarze natomiast biją na alarm, że rośnie odsetek otyłości wśród dzieci i młodzieży. Czy jest inny sposób, aby przekonać dzieci do sportu?