1 kolejka klasy A: Gwarek Wałbrzych wygrywa mecz inauguracyjny sezonu 2008/2009... Cieszy wygrana, tym bardziej, że zielono-czarni nie rozegrali żadnego sparingu w przerwie wakacyjnej i stracili 3 zawodników z podstawowego składu, którzy odeszli do innych klubów...
Na początku meczu to gospodarze władali boiskiem. Byli szybsi i stwarzali sporo groźnych kontrataków. Gwarek wykorzystał jednak stałe fragmenty gry i "podciął skrzydła" graczom Uni. Druga połowa to zdecydowana przewaga Gwarka. Nerwowe końcowe 15 minut zawdzięczamy nieudolności głównego arbitra spotkania. Sędzia nie chciał być chyba posądzany o stronniczość (mieszkaniec Wałbrzycha) i przestał widzieć faule, nakładki i brutalne zagrania pikarzy z Jaroszowa.
Pierwszą bramkę w 15 minucie zdobyli gospodarze po stracie piłki przez Jankowskiego. W 18 minucie piłka skozłowała nad młodym bramkarzem Unii, lecz nie zdołał jej dopaść Łaski. Minutę później piłkę z rzutu rożnego dośrodkowuje Świder. Podanie trafia między wielu piłkarzy i przez chwilę nie wiadomo gdzie jest futbolówka. Najprzytomniejszy okazał się w tej sytuacji Łaski, który strzałem z 5 metrów pewnie pokonuje bramkarza. Remis 1:1...W 22 minucie Świder z 20m próbuje zaskoczyć bramkarza gospodarzy, lecz ten paruje piłkę na rzut rożny. W 26 minucie, po kolejnej kontrze gospodarzy GOL. 2:1 dla Uni Jaroszów. Jednak dwie minuty później Gwarek wyrównuje. Tym razem rzut wolny wykonuje Sysiak: do piłki najwyżej skacze Łaski i głową pokonuje bramkarza. W 33 minucie Arek Łaski wypracował akcję prawą stroną boiska, a następnie dośrodkował na 6 metr do Waszaka. Niestety "Wata" nie zdołał opanować piłki, która dziwnie się odbiła na nierównym boisku. W 43 minucie Włochowski zdeżył się z bramkarzem, a do dobitej piłki dopadł Waszak i bez problemu umieścił ją w pustej bramce! Do przerwy Gwarek prowadzi 3:2.
W 52 minucie indywidualną akcją popisał się Łaski, okiwał obrońców i podał na 7 metr do Włochowskiego. Ten jednak był na pozycji spalonej. W 10 minucie znów Łaski wypracował akcję, wdarł się na pole karne i dokładnie dośrodkował na 7 metr do Waszaka, który bez problemu pokonał golkipera Unii. W 69 minucie znów Waszak mógł zdobyć bramkę, lecz jego strzał głową trafia w poprzeczkę... W 74 minucie koljna bramka dla Gwarka! 5:2... Z 17 metrów strzela Waszak i bramkarz wypluwa na bok piłkę. Najszybciej do niej dopadł Włochowski i podał na piątkę do Świdra, który musiał tylko przyłożyć nogę. W 84 minucie gospodarze z kontry zdobywają 3 bramkę. Na więcej ich jednak nie stać i mimo pomocy arbitra wynik nie zmienia się do końca spotkania.
Bramki: 19' Łaski, 28' Łaski, 43' Waszak, 55' Waszak, 71' Świder.
Skład: Foryś, Szmańda, Sysiak, Chanek, Kłodawski, Świder, Jankowski (45' Michnicki), Waszak, Sikorski (68' Knol), Łaski, Włochowski (78' Janik), nie grali: Bronowski.
1 kolejka - 17 sierpień:
CZARNI WAMAG Wałbrzych - KAROLINA Jaworzyna Śląska 3:3 (1:1)
SKALNIK Czarny Bór - JUVENTUR PODZAMCZE Wałbrzych 2:0
ZIELONI Mrowiny - GRANIT Roztoka 1:1
PODGÓRZE Wałbrzych - SUDETY Dziećmorowice 0:0
ZIELONI Mokrzeszów - VICTORIA II Świebodzice 1:3 (0:2)
UNIA Jaroszów - GWAREK Wałbrzych 3:5
WŁÓKNIARZ Głuszyca - ZJEDNOCZENI Żarów 2:7
WIERZBIANKA Wierzbna - LKS BYSTRZYCA GÓRNA 3:0 (0:0)
Źródło: gwarek.walbrzych.pl
Już można zapisywać się na wjazd rowerem na Wielką Sowę. Imprezę zaplanowano na sobotę 23 grudnia od godziny 11:00. Zapisy skończą się 19 grudnia 2023r.
czytaj więcejSerdecznie zapraszamy miłośników szachów do wzięcia udziału w Międzynarodowym Turnieju Szachowym "Memoriał Szachowy im prof. Czesława P. Dutki", który jest organizowany przez Wałbrzyski Klub Szachowy Hetman Wałbrzych oraz Akademię Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa.
Wydarzenie odbędzie się 21 stycznia 2024r. (niedziela), w godzinach 9:00-16:00 w Auditorium Novum im. prof. Elżbiety Lonc (ul. Piotra Skargi 14a).
Tutaj znajdziesz darmowe typy bukmacherskie
Lodowisko w Dzierżoniowie to tafla o wymiarach 20 na 30 metrów. Jest zadaszone, co pozwala na funkcjonowanie bez względu na panujące zimą warunki atmosferyczne. Powstało na terenie parkingu przy targowisku miejskim. Ruszyło już 7 grudnia i jest czynne codziennie (siedem dni w tygodniu) w godz. 14.00-21.00, aż do końca lutego 2024.
czytaj więcejW miniony weekend w Głuszycy odbył się Pierwszy Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki. Zawody rozgrywały się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głuszycy. Zjechały drużyny między innymi z Zawiercia, Łodzi, Poznania, Sieradza, Warszawy, Krotoszyna łącznie ponad setka zawodników z 6 województw, aby zmierzyć się w siatkarskim turnieju.
Było profesjonalnie, ekscytująco, emocje na trybunach wrzały. Choć spotkanie rozgrywało się w duchu Fair Play, to żadna z drużyn nie odpuszczała, a w grze było widać zaciętą rywalizację zespołów. Klub UKS KINDER VOLLEYBALL, w którym grają zawodnicy również z naszej gminy, rozłożył na łopatki inne drużyny, zajmując pierwsze miejsca w kategorii 2 na 2 oraz 3 na 3. No cóż, mistrz może być tylko jeden, a Gmina Głuszyca jest dumna, że tak ważne siatkarskie wydarzenia dzieją się u nas.
Zmarł Marek Henczka, nauczyciel, prezes Wałbrzyskiego Klubu Biegacza "Podzamcze" i przede wszystkim propagator sportu. Marek Henczka był między innymi kolarzem i biegaczem. Kochał sport i zarażał nim młodzież. Był nauczycielem wychowania fizycznego w PSP nr 6 w Wałbrzychu, jak również animatorem sportu i życia społeczno-kulturalnego w Wałbrzychu i regionie.
czytaj więcej