Optymistycznie nastraja inauguracja nowego sezonu w wykonaniu wychowanków trenera Zenona Kaczora. Sądzić tak należy po przebiegu gali boksu amatorskiego w Poznaniu, która stanowiła pierwszy poważniejszy tegoroczny sprawdzian dla grupy trenującej w Ośrodku Społeczno – Kulturalnym na wałbrzyskim Podzamczu.
W kategorii 51 kg, już nie wiadomo po raz który, doszło do pojedynku najlepszych obecnie zawodników w wadze muszej w Polsce: olimpijczyka Rafała Kaczora z Mariuszem Burzyńskim. Zwykle ich walki należą do najlepszych na turniejach i tak było i tym razem. Wygrał jednogłośnie Rafał, który broni teraz barw PKB Poznań.
W kategorii 57 kg walczył Mariusz Jaszowski. Wprawdzie pokonał go mistrz Polski Michał Chudecki (PKB), ale trudno nie wziąć pod uwagę faktu, że Mariusz wcześniej na dłużej wziął rozbrat z boksem i nie był w stanie w krótkim czasie nadrobić treningowych zaległości. Trener Zenon Kaczor wierzy, że jeśli tylko zawodnikowi pozwoli na to czas (pracuje zawodowo, bo musi utrzymać rodzinę), powinien wrócić do dawnej formy.
W wadze półciężkiej po ciekawym pojedynku Krzysztof Sadłoń wygrał jednogłośnie z Damianem Kuśmiderem z Tygrysa Elbląg. Krzysiek systematycznie nadrabia stracony dla boksu czas przeznaczony na leczenie poważnej kontuzji, która uniemożliwiła mu ubieganie się o start w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i szkoleniowiec wiąże z nim spore oczekiwania.
W Poznaniu zapowiadają, że podobne gale będą tam organizowane cyklicznie, co wypełni lukę po likwidacji rozgrywek ligowych. Na początku marca w Pniewach odbędą się mistrzostwa Polski, na które Zenon Kaczor zamierza zabrać 7 – 8 podopiecznych, w tym aż trzech w kategorii półciężkiej.
Laury w gali zupełnie innego rodzaju, laury zebrał wspomniany wyżej Mariusz Burzyński. Zawodnik został wyróżniony tytułem zawodnika roku podczas gali sportu w Boguszowie Gorcach.
- Cieszę się, że zostałem doceniony w rodzinnym mieście, ale teraz przygotowuję się do mistrzostw Polski, w których po raz pierwszy wystartuję jako senior. Marzę o wywalczeniu prawa startu na olimpiadzie w Londynie i o zdobyciu medalu, by potem móc przejść na zawodowy ring – planuje boguszowianin.
(BAS, RAD) - 30minut
Zmarł Marek Henczka, nauczyciel, prezes Wałbrzyskiego Klubu Biegacza "Podzamcze" i przede wszystkim propagator sportu. Marek Henczka był między innymi kolarzem i biegaczem. Kochał sport i zarażał nim młodzież. Był nauczycielem wychowania fizycznego w PSP nr 6 w Wałbrzychu, jak również animatorem sportu i życia społeczno-kulturalnego w Wałbrzychu i regionie.
czytaj więcejFinał na PGE Narodowym, uczestnictwo w meczu reprezentacji Polski oraz spotkanie z kadrą narodową – to najważniejsze atrakcje czekające w XXIV edycji Pucharu Tymbarku, największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci. W tym Pucharze swoją karierę rozpoczynali m.in. Paulina Dudek (Paris Saint-Germain), Ewa Pajor (VfL Wolfsburg), Arkadiusz Milik (Juventus) czy Piotr Zieliński (SSC Napoli). Ruszyły zapisy do kolejnej edycji - będziemy bardzo wdzięczni za podzielenie się tą informacją z Państwa odbiorcami.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całym materiałem wraz z komentarzem reprezentanta Polski w piłce nożnej, Adama Buksy, wiceprezesa PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego, Adama Kaźmierczaka oraz Krzysztofa Pawińskiego, CEO Grupy Maspex.
W sobotę 23 września w godzinach 12:00-16:00 na terenie wałbrzyskiego Aqua Zdroju odbędą się 1. Wałbrzyskie Targi Sportu podczas których kibice oraz mieszkańcy będąmogli zapoznać się z ofertą lokalnych klubów sportowych.
Podczas targów pojawi się okazja rozmowy z wałbrzyskimi sportowcami, ale także zaplanowano gry, zabawy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Organizatorzy zachęcają do aktywnego udziału i stroj sportowy jest jak najbardziej wskazany.
24 września 2023r. w godzinach 10:00-16:00 na terenie Starej Kopalni odbędzie się Festiwal Rowerowy Aglomeracji Wałbrzyskiej będący podsumowaniem projektu pt. "Rozwój turystyki rowerowej Ziemi Broumovskiej i Aglomeracji Wałbrzyskiej" dofinansowanego z Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska.
czytaj więcejNarodowy Dzień Sportu 17 września 2023r. Fundacja Zwalcz Nudę czeka na zgłoszenia.
Jak wynika z badań, 30% uczniów w szkołach korzysta ze zwolnienia z wychowania fizycznego, a w Polsce występuje problem z nadmiarem wystawiania takich zwolnień. Od kilku lat media mówią o tym, że dzieci rezygnują z WF-u między innymi dlatego, że czują niechęć przed lekcją, stresują się, bo nie potrafią wykonać pewnych ćwiczeń. Lekarze natomiast biją na alarm, że rośnie odsetek otyłości wśród dzieci i młodzieży. Czy jest inny sposób, aby przekonać dzieci do sportu?