Amatorski Klub Sportowy w Strzegomiu obchodzi w tym roku 50-lecie swojego istnienia. Uroczystości związane z obchodami tej okrągłej rocznicy odbyły się w dniu 15 listopada w miejscowym Ośrodku Sportu i Rekreacji.
Honorowy patronat na jubileuszem strzegomskiego klubu objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego - Marek Łapiński. Organizatorem imprezy był AKS Strzegom, Urząd Miejski w Strzegomiu i OSiR Strzegom.
Wśród gości zaproszonych na sobotnią galę nie mogło zabraknąć osób, które w tym długim okresie przyczyniły się do powstania i rozkwitu strzegomskiego klubu. Byli więc działacze, trenerzy, kierownicy drużyn i najbardziej zasłużeni zawodnicy z wszystkich sekcji należących do AKS-u. Rangę imprezy podniosła obecność senatorów RP: Stanisława Jurcewicza, Piotra Gruszczyńskiego, Zbigniewa Szaleńca i Andrzeja Szewińskiego (byłego siatkarza, syna Ireny Szewińskiej - legendy polskiej lekkoatletyki), Zbigniewa Szczygła - Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego, władz powiatu świdnickiego na czele ze starostą Zygmuntem Worsą i władz samorządowych Strzegomia: burmistrza - Lecha Markiewicza i jego zastępcy Roberta Siekańca. Nie mogło również zabraknąć radnych Rady Miejskiej w Strzegomiu z przewodniczącym - Tadeuszem Wasyliszynem, przedstawicieli terenowych związków sportowych, które reprezentowali Andrzej Padewski - wiceprezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej we Wrocławiu oraz Marcin Orzeszek - członek zarządu DZPN, a także obecnego zarządu AKS-u na czele z prezesem Wiesławem Witkowskim. Wśród zaproszonych znajdowali się również sponsorzy strzegomskiego sportu, a także osoby, które niejednokrotnie wspomagały - nie tylko finansowo - działalność AKS-u.
Gospodarzami gali byli: prezes AKS-u Strzegom - Wiesław Witkowski oraz znany dziennikarz, specjalizujący się w dziedzinie sportowej, Dariusz Mikus z "Tygodnika Kibica", które to wydawnictwo, oprócz lokalnej telewizji TELETOP - Sudety, stanowiło patronat medialny jubileuszu.
Ważnym punktem uroczystości były okolicznościowe przemówienia zaproszonych gości, w trakcie których m. in. dziękowano najbardziej zasłużonym osobom - Dziękujemy w głównej mierze tym, którzy przed pięćdziesięcioma laty z taką determinacją, z taką pasją i poświęceniem tworzyli struktury AKS-u. To właśnie im należą się dzisiaj największe słowa uznania - mówił burmistrz Strzegomia, Lech Markiewicz, były prezes AKS-u. - To że w waszym klubie wychowali się tej miary zawodnicy, co siatkarze Krzysztof i Andrzej Stelmachowie świadczy o bardzo dobrej pracy trenerskiej z utalentowaną młodzieżą. Ja sam grałem z nimi w reprezentacji Polski i w klubach - mówił z kolei senator Andrzej Szewiński. Pozostali mówcy życzyli ponadto kolejnych sukcesów i następnych jubileuszy.
Sporą atrakcję imprezy stanowiły pokazy sportowe młodych adeptów sekcji należących do AKS-u: łucznictwa, judo i piłki nożnej. Umiejętności dzieci i młodzieży przeplatane były prezentacjami multimedialnymi dotyczącymi historii i teraźniejszości całego klubu i poszczególnych sekcji, a także uwypuklającymi największe sukcesy piłkarzy, siatkarzy, judoków, bokserów, łuczników, tenisistów stołowych i wspinaczy sportowych w całej historii klubu.
Dopełnieniem gali było wręczenie wszystkim zaproszonym gościom specjalnych odznaczeń będących okolicznościową pamiątką jubileuszu 50-lecia AKS-u.
Warto jeszcze dodać, że tego samego dnia, w godzinach porannych, odbył się towarzyski, halowy turniej piłkarski z udziałem reprezentacji POWIATU ŚWIDNICKIEGO, STRZEGOMSKICH SAMORZĄDOWCÓW i DZIAŁACZY AKS-u STRZEGOM, a na godzinę przed galą reprezentacja STRZEGOMSKICH SAMORZĄDOWCÓW zmierzyła się z drużyną SENATORÓW RP. Padł remis 4:4 .
Wyniki turnieju:
DZIAŁACZE AKS-u - STRZEGOMSCY SAMORZĄDOWCY 3:2
DZIAŁACZE AKS-u - POWIAT ŚWIDNICKI 3:5
POWIAT ŚWIDNICKI - STRZEGOMSCY SAMORZĄDOWCY 3:4
Wszystkie drużyny zanotowały bilans: 1 wygrana, 1 przegrana
Źródło: strzegom.pl
Już można zapisywać się na wjazd rowerem na Wielką Sowę. Imprezę zaplanowano na sobotę 23 grudnia od godziny 11:00. Zapisy skończą się 19 grudnia 2023r.
czytaj więcejSerdecznie zapraszamy miłośników szachów do wzięcia udziału w Międzynarodowym Turnieju Szachowym "Memoriał Szachowy im prof. Czesława P. Dutki", który jest organizowany przez Wałbrzyski Klub Szachowy Hetman Wałbrzych oraz Akademię Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa.
Wydarzenie odbędzie się 21 stycznia 2024r. (niedziela), w godzinach 9:00-16:00 w Auditorium Novum im. prof. Elżbiety Lonc (ul. Piotra Skargi 14a).
Tutaj znajdziesz darmowe typy bukmacherskie
Lodowisko w Dzierżoniowie to tafla o wymiarach 20 na 30 metrów. Jest zadaszone, co pozwala na funkcjonowanie bez względu na panujące zimą warunki atmosferyczne. Powstało na terenie parkingu przy targowisku miejskim. Ruszyło już 7 grudnia i jest czynne codziennie (siedem dni w tygodniu) w godz. 14.00-21.00, aż do końca lutego 2024.
czytaj więcejW miniony weekend w Głuszycy odbył się Pierwszy Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki. Zawody rozgrywały się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głuszycy. Zjechały drużyny między innymi z Zawiercia, Łodzi, Poznania, Sieradza, Warszawy, Krotoszyna łącznie ponad setka zawodników z 6 województw, aby zmierzyć się w siatkarskim turnieju.
Było profesjonalnie, ekscytująco, emocje na trybunach wrzały. Choć spotkanie rozgrywało się w duchu Fair Play, to żadna z drużyn nie odpuszczała, a w grze było widać zaciętą rywalizację zespołów. Klub UKS KINDER VOLLEYBALL, w którym grają zawodnicy również z naszej gminy, rozłożył na łopatki inne drużyny, zajmując pierwsze miejsca w kategorii 2 na 2 oraz 3 na 3. No cóż, mistrz może być tylko jeden, a Gmina Głuszyca jest dumna, że tak ważne siatkarskie wydarzenia dzieją się u nas.
Zmarł Marek Henczka, nauczyciel, prezes Wałbrzyskiego Klubu Biegacza "Podzamcze" i przede wszystkim propagator sportu. Marek Henczka był między innymi kolarzem i biegaczem. Kochał sport i zarażał nim młodzież. Był nauczycielem wychowania fizycznego w PSP nr 6 w Wałbrzychu, jak również animatorem sportu i życia społeczno-kulturalnego w Wałbrzychu i regionie.
czytaj więcej