Mistrz podczas oglądania wystawy. Wspólne zdjęcie uczniów z Robertem Korzeniowskim. Jednym z zadań, jakie postawiło przed sobą kierownictwo Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 im. Olimpijczyków Polskich na Podzamczu, są spotkania ze znakomitymi sportowcami, uczestnikami igrzysk olimpijskich, mogącymi uchodzić za wzór do naśladowania dla dzieci i młodzieży. Ostatnio gościł tam sportowiec i olimpijczyk wyjątkowy - Robert Korzeniowski, którego na szkolnym forum gorąco powitało kilkuset uczniów. W skrócie o sportowym dorobku gościa mówiła Aleksandra Nowak, dyrektor szkoły. Cztery złote olimpijskie medale, trzy tytuły mistrza świata, dwukrotne mistrzostwo Europy, dwa zwycięstwa w Pucharze Europy, to wystarczająca rekomendacja, wzbudzająca podziw i szacunek. Przez 15 lat z rzędu popularny "Korzeń" zgarniał złote medale mistrzostw Polski. Potem głos zabrał główny bohater spotkania. Barwnie i zajmująco opowiadał o początkach swojej kariery, która później imponująco się rozwinęła.
- Można powiedzieć, że, w przenośni, przeszedłem drogę od pucybuta do milionera. Najpierw startowałem w podartym dresie i butach na kartki, a start w igrzyskach olimpijskich wydawał się marzeniem niemożliwym do zrealizowania. Ale sport jest jedną z dróg do osiągania pozornie niebotycznych celów, oczywiście, gdy talent i ambicja idą w parze z systematyczną i ciężką pracą, przełamywaniem słabości oraz z wieloma wyrzeczeniami. Sukcesu trzeba bardzo pragnąć, wtedy jest szansa, że się go osiągnie - mówił Korzeniowski. Dalej opowiadał o kolejnych szczeblach swojej kariery, największych wyczynach i wspaniałym uczuciu triumfu podczas finiszu na stadionie. - Coraz bardziej cenię zdobyte przeze mnie olimpijskie medale, zwłaszcza teraz, w okresie, gdy polski sport przeżywa pewien kryzys i tak trudno o każdy krążek - podkreślił. Sam jest wzorcowym przykładem, jak można godzić sport z nauką i takiej umiejętności życzył młodzieży. Korzeniowski żałuje, że jego dawny kolega z chodziarskich tras, wałbrzyszanin Roman Magdziarczyk, jego zdaniem spory talent i kandydat do olimpijskiego medalu, musiał zrezygnować ze sportowego wyczynu z powodów finansowych i stał się jedną z ofiar sportowych reform. Uczniowie zasypywali gościa pytaniami, a on żadnego nie pozostawił bez odpowiedzi. Omawiając jedno z nich, co go w obecnym sporcie martwi, stwierdził, że niedozwolony doping i korupcja. Na zakończenie spotkania, Robert Korzeniowski obejrzał poświęconą jemu wystawę, złożył autograf z dedykacją na jednej z plansz oraz pozował do zdjęć z grupami uczniów, którym spotkanie z wybitnym sportowcem i człowiekiem z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Oby wzięli przykład z osiągnięć i życiowej postawy swojego gościa.
Źródło: Andrzej Basiński / 30minut
W miniony weekend w Głuszycy odbył się Pierwszy Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki. Zawody rozgrywały się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głuszycy. Zjechały drużyny między innymi z Zawiercia, Łodzi, Poznania, Sieradza, Warszawy, Krotoszyna łącznie ponad setka zawodników z 6 województw, aby zmierzyć się w siatkarskim turnieju.
Było profesjonalnie, ekscytująco, emocje na trybunach wrzały. Choć spotkanie rozgrywało się w duchu Fair Play, to żadna z drużyn nie odpuszczała, a w grze było widać zaciętą rywalizację zespołów. Klub UKS KINDER VOLLEYBALL, w którym grają zawodnicy również z naszej gminy, rozłożył na łopatki inne drużyny, zajmując pierwsze miejsca w kategorii 2 na 2 oraz 3 na 3. No cóż, mistrz może być tylko jeden, a Gmina Głuszyca jest dumna, że tak ważne siatkarskie wydarzenia dzieją się u nas.
Zmarł Marek Henczka, nauczyciel, prezes Wałbrzyskiego Klubu Biegacza "Podzamcze" i przede wszystkim propagator sportu. Marek Henczka był między innymi kolarzem i biegaczem. Kochał sport i zarażał nim młodzież. Był nauczycielem wychowania fizycznego w PSP nr 6 w Wałbrzychu, jak również animatorem sportu i życia społeczno-kulturalnego w Wałbrzychu i regionie.
czytaj więcejFinał na PGE Narodowym, uczestnictwo w meczu reprezentacji Polski oraz spotkanie z kadrą narodową – to najważniejsze atrakcje czekające w XXIV edycji Pucharu Tymbarku, największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci. W tym Pucharze swoją karierę rozpoczynali m.in. Paulina Dudek (Paris Saint-Germain), Ewa Pajor (VfL Wolfsburg), Arkadiusz Milik (Juventus) czy Piotr Zieliński (SSC Napoli). Ruszyły zapisy do kolejnej edycji - będziemy bardzo wdzięczni za podzielenie się tą informacją z Państwa odbiorcami.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całym materiałem wraz z komentarzem reprezentanta Polski w piłce nożnej, Adama Buksy, wiceprezesa PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego, Adama Kaźmierczaka oraz Krzysztofa Pawińskiego, CEO Grupy Maspex.
W sobotę 23 września w godzinach 12:00-16:00 na terenie wałbrzyskiego Aqua Zdroju odbędą się 1. Wałbrzyskie Targi Sportu podczas których kibice oraz mieszkańcy będąmogli zapoznać się z ofertą lokalnych klubów sportowych.
Podczas targów pojawi się okazja rozmowy z wałbrzyskimi sportowcami, ale także zaplanowano gry, zabawy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Organizatorzy zachęcają do aktywnego udziału i stroj sportowy jest jak najbardziej wskazany.
24 września 2023r. w godzinach 10:00-16:00 na terenie Starej Kopalni odbędzie się Festiwal Rowerowy Aglomeracji Wałbrzyskiej będący podsumowaniem projektu pt. "Rozwój turystyki rowerowej Ziemi Broumovskiej i Aglomeracji Wałbrzyskiej" dofinansowanego z Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska.
czytaj więcej