Po raz kolejny w tym sezonie Górnicy sprawili swym fanom miłą niespodziankę. Choć liczyliśmy na wygraną w środowym meczu z MKS-em Kluczbork, to jednak wydawało się, iż po czerwonej kartce Tomasza Wepy nic nie uratuje biało-niebieskich przed porażką. Tymczasem już w doliczonym czasie meczu Marcin Morawski idealnie wykonał rzut wolny i jego zespół zwyciężył 2:1. Pierwsze minuty pojedynku należały do rywali, którzy wkrótce wykorzystali fatalny błąd na linii obrona – bramkarz Górnika. Michał Łaski próbował podać do Damiana Jaroszewskiego, jednak jego główka nie dosięgła celu, bowiem wcześniej piłkę przejął Piotr Burski, który w pełnym biegu mijał „Jogiego”, gdy ten rzucił mu się pod nogi, co sędzia zinterpretował jako faul wałbrzyszanina. Rzut karny wykorzystał Łukasz Ganowicz, choć rywal może mówić o sporym szczęściu, gdyż piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Niewiele ponad kwadrans miejscowi czekali na wyrównanie rywalizacji.
W 22 minucie po akcji Dominika Radziemskiego z Adrianem Moszykiem futbolówka trafiła do niezawodnego ostatnio Daniela Zinke, który uderzeniem z woleja doprowadził do remisu. Chwilę później czeski napastnik Górnika mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców, jednak tym razem bramkarz Kluczborka zdołał wyjść z opresji obronną ręką. Po zmianie stron aż do 60 minuty z boiska wiało nudą, gdy za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Tomasz Wepa. Po wykluczeniu jednego z naszych rywale wyraźnie złapali drugi oddech, ale mimo przewagi w polu nie potrafili zmusić Jaroszewskiego do kapitulacji. I gdy z coraz większym niepokojem obserwowaliśmy poczynania MKS-u, wtedy dość nieoczekiwanie padł zwycięski gol wałbrzyszan. W 92 minucie przed polem karnym gości faulowany był Zinke. Do futbolówki podszedł Marcin Morawski, który kapitalnym strzałem pozbawił przyjezdnych złudzeń co do tego, kto w pojedynku II-ligowców bardziej zasługuje na komplet punktów. Bartłomiej Nowak
źródło: 30minut
Zmarł Marek Henczka, nauczyciel, prezes Wałbrzyskiego Klubu Biegacza "Podzamcze" i przede wszystkim propagator sportu. Marek Henczka był między innymi kolarzem i biegaczem. Kochał sport i zarażał nim młodzież. Był nauczycielem wychowania fizycznego w PSP nr 6 w Wałbrzychu, jak również animatorem sportu i życia społeczno-kulturalnego w Wałbrzychu i regionie.
czytaj więcejFinał na PGE Narodowym, uczestnictwo w meczu reprezentacji Polski oraz spotkanie z kadrą narodową – to najważniejsze atrakcje czekające w XXIV edycji Pucharu Tymbarku, największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci. W tym Pucharze swoją karierę rozpoczynali m.in. Paulina Dudek (Paris Saint-Germain), Ewa Pajor (VfL Wolfsburg), Arkadiusz Milik (Juventus) czy Piotr Zieliński (SSC Napoli). Ruszyły zapisy do kolejnej edycji - będziemy bardzo wdzięczni za podzielenie się tą informacją z Państwa odbiorcami.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całym materiałem wraz z komentarzem reprezentanta Polski w piłce nożnej, Adama Buksy, wiceprezesa PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego, Adama Kaźmierczaka oraz Krzysztofa Pawińskiego, CEO Grupy Maspex.
W sobotę 23 września w godzinach 12:00-16:00 na terenie wałbrzyskiego Aqua Zdroju odbędą się 1. Wałbrzyskie Targi Sportu podczas których kibice oraz mieszkańcy będąmogli zapoznać się z ofertą lokalnych klubów sportowych.
Podczas targów pojawi się okazja rozmowy z wałbrzyskimi sportowcami, ale także zaplanowano gry, zabawy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Organizatorzy zachęcają do aktywnego udziału i stroj sportowy jest jak najbardziej wskazany.
24 września 2023r. w godzinach 10:00-16:00 na terenie Starej Kopalni odbędzie się Festiwal Rowerowy Aglomeracji Wałbrzyskiej będący podsumowaniem projektu pt. "Rozwój turystyki rowerowej Ziemi Broumovskiej i Aglomeracji Wałbrzyskiej" dofinansowanego z Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska.
czytaj więcejNarodowy Dzień Sportu 17 września 2023r. Fundacja Zwalcz Nudę czeka na zgłoszenia.
Jak wynika z badań, 30% uczniów w szkołach korzysta ze zwolnienia z wychowania fizycznego, a w Polsce występuje problem z nadmiarem wystawiania takich zwolnień. Od kilku lat media mówią o tym, że dzieci rezygnują z WF-u między innymi dlatego, że czują niechęć przed lekcją, stresują się, bo nie potrafią wykonać pewnych ćwiczeń. Lekarze natomiast biją na alarm, że rośnie odsetek otyłości wśród dzieci i młodzieży. Czy jest inny sposób, aby przekonać dzieci do sportu?